Antivirüs önerisi Ekim 2011

Başlatan erkan614, 25 Ekim 2011, 11:31:45

muratdu

3 sene öncesine kadar Kaspersky (Ver. 7.0.0.125) trial kullanıyordum.
Şimdi ise Kaspersky PURE (Ver. 9.0.0.192) trial kullanıyorum. Memnunum.

t2

Alıntı yapılan: H@S@N - 25 Ekim 2011, 19:26:38
peki nod 32 hakkında bılgınız varmı .? zamanında onuda kullanmısdım  sıstemı kasmıyor ve çogu virüsüde buluyordu. en son sürümüde görsellik açısından iyi acaba koruma bakımından nasıl :/
Ben bir program yazdım. internete bağlanıyor. Kaspersky bunu çalıştırınca uyarı veriyor onay istiyor. Bir tanıdığın bilgisayarına kurdum. orada nod 32 vardı hiç bir şey sormadı programım internete güzelce bağlandı. yani nod32 yetersiz olabilir. Ya da orada kurulu olan, sadece antivirüstür. firewall yoktur.

ByTEK

Alıntı yapılan: H@S@N - 25 Ekim 2011, 19:26:38
peki nod 32 hakkında bılgınız varmı .? zamanında onuda kullanmısdım  sıstemı kasmıyor ve çogu virüsüde buluyordu. en son sürümüde görsellik açısından iyi acaba koruma bakımından nasıl :/

Nod32 3.0 kullanıyorum. Şimdiye kadar hiç virüs sıkıntısı yaşamadım(Nod32 güncellendiği sürece) 

yamak

Ben de yıllardır kaspersky kullanıyodum.Geçende bir de bit defender ı kurayım dedim.Şu an bit defender kullanıyorum.Gayet memnunum.Zaten yılın en iyi antivirus programı seçildi.

Gökhan BEKEN

Yaklaşık 1 yıl önce bilgisayarıma win32 sality virüsü girmişti. İnternetten anvirüs programı indirmemi engelliyordu. Kasper i indirememiştim. Ozamanlar antivir avg 2011 yeni çıktığı için sanırım onu veritabanlarına eklememişler.  Birtek avg yi kurabildim o virüslerin bir kısmını sildi, bir kısmını silemedi ama artık internetten kasperi indirecek kadar düzelmişti. Kasperi kurdum artık win32 sality virüsü kalmamıştı. Kasper benim için 1 numara.

düzeltme: avira2011 yazmışım, avg2011 olacaktı düzelttim.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

adnankoc

İşim gereği hemen hemen tüm antivirüs yazılımlarını kullandım yada gördüm size tavsiyem eğer para önemli değil alırım diyorsanız
Norton ücretsiz olsun derseniz avg kullanmanızı tavsiye ederim daha düne kadar antivir kullanıyordum fakat yanlış alarmlarından
bıktım artık ve avg ye geçtim gayet güzel ücretsiz ve hızlı.

Tagli

AVG bazı programlar ile sorun yaşanmasına sebep olabiliyor. Ayrıntıları hatırlamıyorum, ama bilgisayarın kullandığı bir çeşit sanal hafızayı tüketiyordu galiba. Bu da bilgisayar oyunları ile sorun çıkarıyordu. Zamanında Team Fortress 2'yi oynayamaz olmuştum bu sebeple. Bu dediğim 3-4 sene önce idi. Şimdi durum nasıl bilmiyorum.

Yukarıda anlattığım olay sebebiyle avast'a geçmiştim. Onun da her sene üyelik yenileme olayı vardı o sırada (galiba artık kaldırdılar). Yaklaşık 1 sene kadar önce Microsoft Security Essentials'a geçtim. Oldukça memnunum.

Ama en iyisi Linux kullanmak tabi. Günlük hayatta çoğunlukla Xubuntu kullanıyorum. Bazen virüslü USB bellekler geliyor, hiç umursamadan takıp içindeki virüs dosyalarını normal dosya gibi seçip siliyorum, çok eğlenceli oluyor :)
Gökçe Tağlıoğlu

erkan614

Yorumların bende olturduğu hissiyat şöyle;
Eğer her daim stabil ve güvenlik ön planda bir  program istiyorsan Kaspersky kur,
Eğer pc kasmasın ama korumada olsun diyorsan NORTON, avast, antivir kur,
Eğer para vermek istemiyorsan mic.sec.ess. kullan.

Sanırım KAS.INT.SEC. de devam edicem ama PURE versyonuna geçiş yapmıycam.
çünkü pure ihtiyacım olan ne gibi bir artı sağlıyor onu anlamadım