Antivirüs önerisi Ekim 2011

Başlatan erkan614, 25 Ekim 2011, 11:31:45

erkan614

İyi günler
Tahmini 5 senedir Kaspersky internet security lisanslı kullanıcısıyım.
Şuanda lisansımın dolmasına 10 gün kaldı. Açıkçası şimdiye kadar pek sıkıntım olmadı memnun sayılırım.
Kullandığım PCler işlem gücü yüksek kolayca eskimeyecek tipte cihazlar. ve kolay kolay kasma tabir edilen olayları yaşamazlar. Programın lisans bedelide önemli değil
Şuanda kullandığım 4 pc için hangi Antivirus Programını tavsiye edersiniz?

yildizelektronik

Elbette Kaspersky Pure kesinlikle vazgeçmeyin derim  ;)

t2

Kaspersky, lisans bitince sadece güncelleme iptal ediliyor. kullanıma devam edilebiliyor diye biliyorum. 

Kabil ATICI

sadece antivrüs kullanacaksanız avg önerebilrirm. (uzun süredir kullanıyorun)Ücretsiz sürümüde var. Ama internet security  kullanacaksanız ücretsiz sürürmü yok.
ambar7

Burak B

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

eistain_54

Kesinlikle kaspersky pure madem kasmaniz yok o halde devam edin bu arada lisansı ülkemizde kimler veriyor?
Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!

selimiii

lisans ücreti ödemek istemiyorsanız, comodo' yu öneririm. İnternet security ve antivirüs tek bir paket içinde.

yildizelektronik

Alıntı yapılan: FxDev - 25 Ekim 2011, 16:48:43
4-5 senedir Antivir kullanıcısıydım (free lisans ile), geçenlerde Facebook üzerinden düzenlenen "beni beğen" kampanyasından 18 ay bedava lisans dağıtımı oldu yaklaşık 160 bin kişiye. Sonradan anladım ki ben virüs programı kullanmıyormuşum..

Siz hiç kaspersky kullanmamışsınız demekki  :)  Birde onu dene olayı gör :)

gambit1244

Alıntı yapılan: FxDev - 25 Ekim 2011, 16:48:43
4-5 senedir Antivir kullanıcısıydım (free lisans ile), geçenlerde Facebook üzerinden düzenlenen "beni beğen" kampanyasından 18 ay bedava lisans dağıtımı oldu yaklaşık 160 bin kişiye. Sonradan anladım ki ben virüs programı kullanmıyormuşum..

yine antivirin profesyonelinimi kurdun fxdev?
ben antivirin free versiyonunu cok begendim hiç sorunsuz
eğer bi sorun yaşarsam onerileriniz üzerine kaspersky ı deniyeceğim
açıkçası programı kaldırdıgımda karantinadaki yüzlerce virüsün hapisten çıkmasından korkuyorum
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

H@S@N

ustalarım profesyonelliği tartısılır ama ben mıcrosoft security essentials kullanıyorum nede olsa mıcrosoft bizi madur etmez düşüncesindeyim. yanılıyor olabılırımde :) ama kullanım acısından cok ıyı dosya ızleme e-mail kontrol ınternet tarayıcısı gıbı moduller tek programda
satılık STM32F4-Discovery kit...

z

microsoft security essentials'ın güvenirliğini ben de çok merak ediyorum.

Eğer güvenilirse, diğer virüs vs tarayıcılara ne gerek var sorusu da kafamı kurcalıyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

H@S@N

ustam denemenizi tavsiye ediyorum ama sisteminiz orjinal olmak zorunda. tabi bununda cragı var ama o zaman ne derece sağlıklı olur bilemiyorum...

cicjoe

security essentials gecen sene yanilmiyorsam, bilindik yabanci bir bilgisayar dergisi tarafindan yilin en kotu virus programi secilmis. arkadaslar bilgisayarimda gorunce kullandigimi, virus indir tikla daha iyi diye alay etmislerdi :D ben ise microsoft kendi sistemini daha iyi bilir, isinin ehlidir dusuncem ile yaklasik 1 yil kullandim. bilgisayari yavaslatmamasini seviyordum. 3-4 ay sonra bilgisayar yavaslayinca da bunun olagan bir surec oldugunu, zaten bu kadar sure icinde format atilmasi gerektiginin genel bir kani oldugunu biliyorum. ama son formatimdan sonra sec. ess. kurmadim. bilgisayar ilk gunku gibi tikirinda calisiyor. gunah kecisi olarak da sec. ess.'i sectim :D

H@S@N

peki nod 32 hakkında bılgınız varmı .? zamanında onuda kullanmısdım  sıstemı kasmıyor ve çogu virüsüde buluyordu. en son sürümüde görsellik açısından iyi acaba koruma bakımından nasıl :/

mozkan87

3 senedir kaspersky intenet security kullanıyordum ve koruma açısından çok memnundum ancak bilgisayarı yavaşlatıyordu. Bu nedenle son bir kaç haftadır norton internet security kullanmaya başladım ama nedense tam anlamıyla koruma sağlmadığı gibi bir önyargıya kapıldım, herhalde kasperskya alıştığım için. Ancak firewall olarak kaspersky daha gelişmiş ve ayarlandığı zaman her şeyi kontrol altına alma imkanı sunuyor kullanıcıya. Galiba nortonu silip kaspersky internet security 2012 ye geçeceğim yakın zamanda. 2011'e oranla sistemi daha az yoruyormuş.