matlab ile ekg sinyallerinin sınıflandırılması

Başlatan sasahes06, 28 Ekim 2011, 22:06:24

sasahes06

Merhaba benim lisans bitirme projemunun iç ekg sinyallerinin sınıflandırılması. Bunu yapacak bir matlab programına ihtiyacım var yardımcı olabilirseniz sevinirim...

skara1214

Bende bitirme projemde ecg ile çalıştım matlabta kod yazdım.senin ecg sınıflandırman nasıl olacak yani?fft nedir bilirmisin?frekans lara göre ayırmakmı istiyorsun? butterworth filtre nedir bilirmisin? bunları bir araştır.Sana tam ne gerekli belirle .Sonra elimizden birşey gelirse yapmaya çalışırız...
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

atioky_216

Ben de matlab yok fft yok Adaptif filter felan uğraşmaktan gına geldi bıraktım.. İnsan gerçek uygulama yapmak istiyor, mesela buna örnek vereyim..

İşlemcim(mcu) için güzel bir ADC yazılımını yazarım kendimce cihaza filtre için giriş katını yaparım seri iletişim ile dataları yollamak için de takarım bir  FDTI(bunu çok kullandığımdan yazdım) yollarım Uart ile dataları... Buraya kadar sorun yok..

Matlab ile de GUI ile guzel bir arayuz hazırlarım dataların fftsi mi alınacak her ne yapılacaksa ama su lanet .C ile .m beraber çalıştıramadım hep atıl kaldım şu matlab&işlemci kombinasyonlarında..

Galiba bizim şirkette dahil piyasada labview kullanılmasının sebebi de bu (yanlışım varsa düzeltin de öğreneyim ben de)

Fakat labview ne gudubet bir arayüze sahiptir arkadaş... matlab GUI bile onu 10a katlıyor..