işlemci seçimi kararsızlık

Başlatan gambit1244, 29 Ekim 2011, 21:48:26

gambit1244

merhaba arkadaslar
benim bilgisayarda
6320 1.86 ghz işlemcim var
asus p5b anakartım var

sizce eski işlemciyi atıp şu işlemciyi alsam
http://www.vatanbilgisayar.com/CPU%20-%20%C4%B0%C5%9Flemci/intel-e6600-pentium-dual-core-e6600-3.06ghz-2mb-cache-1066fsb-45nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=42557
bilgisayarım gözle gorunur biçimde hızlanırmı ? anakart almayı düşünüyordum fakat bu işlemci cok ucuz ve
şuanki işlemcimin 2 katı gücünde gibi görünüyor ne dersiniz
127 tl ye alayımmı fırsat kaçmadan?
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

fahri-

sadece işlemcinin hızının artırılması ile gözle görülür bir performans artımı göremezsiniz diye düşünüyorum. İşlemcinizin hızına çevre birimlerinin de uygun olması lazım yani anakartın.

qeek

bence ram ı arttır daha çok fayda sağlarsın ;D

muratdu

Ram ne kadar? En az 1GB olmalı. XP için.

gambit1244

Alıntı yapılan: muratdu - 30 Ekim 2011, 10:19:39
Ram ne kadar? En az 1GB olmalı. XP için.

usta ram 4.5 win7
ekran kartı hd2400 (oyun oynamıyorum yetiyor)
anakart asus p5b

kampanya bitmeden alcam yorumlarınıza gore
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

eistain_54

ön belleği daha iyi bir işlemci bulursan ona yönel derim.Ama çalışma frekansı gayet iyi gibi.Ayrıca o ram ile sanırım sistemini dar boğaza sokmuşsun.Eer çok çaresiz kalırsan kaçırma derim (Yani daha yüksek ön bellekli bişey bulamazsan) Şu sıra bende benzeri bir duruma gidicek gibiyim.Ancak ix teknolojisine geçsemmi diye düünüyorum???

Edit:Farkettim ki dual core imiş.Anakartının desteği var ise core 2 duo ya yönel derim...
Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!

izzethoca

kardeş anakartıyın bus frekansı 1066 yı destekliyormu ?
birde arkadaşlarda belirtmiş işlemci değişimi erformansı fazla etkilemeyebilir

gambit1244

oyle dediniz arkadaslar birazda araştırdım düşündüm haklısınız
belki 1 2 sene sonra komple değiştiririm şuan için idare ediyor
yorumlarınız için teşekkürler