Kullanışlı bir çalışma masası

Başlatan sezgin05, 22 Haziran 2004, 14:48:34

baba

Bu güzeldi işte.
En az Byka'nın eskicilerden masalarını alması kadar özgün (orjinal) bir çözüm.

Ancak ben 15 yıllık evliyim.O zamanlar evlilik öncesi anlaşmalar pek bilinmiyordu.Ben de uzunca bir dikdörtgen şekli olan yatak odasının ortasındaki kenar sütundan karşı duvara kadar bir dolap yaptırıp sürgülü kapı ile ayrılmış bir oda elde ettim.
Masalar konusunda ise katlanır polyester kenarlıklı suntalam masalardan 3 adet aldım.Altlarından takozla (sallantıyı önlemek için) birbirine  bağladım.Dolap yapıldığı için (3 kapaklı) boşa çıkan eski gardropu da kendime (raf ekleyerek) malzeme dolabı yaptım.Odaya girince dolap ve her şey normal görünüyor.Sürgülü kapaklardan birini açınca benim HÜCRE ye giriliyor...

Herkes benim kadar şanslı değil biliyorum.Daha şanslılardan sözetmiyorum.Ayrı atölye tutanlar,ev tutanlar,dubleks ya da triblekste oturanlar gibi.Ama herkesin kapısını kapatıp sessizlikte ya da yüksek sesli müzik dinleyerek çalışabilecekleri bir ortama sahip olmasını gönülden dilerim.
Yaratıcı fikirler ancak uygun ortamlarda hayat bulur.
ÖĞRENDİKÇE    CAHİLLİĞİM       ARTIYOR.

cozturk

Alıntı yapılan: "alayli"Ben evleneli 8 ay oldu. Onun öncesinde uzun uzun pazarlıklar sonunda eşimle anlaştım. Evimizin bir odası atelye şeklinde ve kapısında "kurtarılmış bölge" yazıyor. Bekar arkadaşlara imkanları varsa tavsiye edilir.  :D
Sakın çocuk yapmayasın. Çocuğun derdi büyüdükten sonra ortaya çıkıyor. Ben bu bakımdan çok şanslıyım. evlenmeden önce "hiç" yapmamak üzere anlaşmıştık. tabi "toplum" bunu pek anlamıyor. neyse belki de tavsiye için geç kalmış olabilirim :D

cozturk

Benzer bir arkadaş:
http://w1.859.telia.com/~u85920178/us/us.htm
adam o  kadar ince "belki de boş" devreler yapmış ki çok şaşırdım. Ericsson'dan mı ne emekliymiş.Projeler:
http://w1.859.telia.com/~u85920178/index.htm

sezgin05

@COZTURK
      Çocuk konusunda sana katılamayacağım. Bu yazıyı çocuğum olmadan önce okusam belki fikrim değişirdi ama şu anda iki oğlum var (12 ve 7 yaşında) onlarla bahçede futbol oynamayı, pikniğe gitmeyi hatta tartışmayı değil elektroniğe hiçbirşeye değişmem.Daha onlarla birlikte ileride robot  bile yapacağız. ;)  Bence siz bidaha düşünün.

alayli

Dostlar;
Madem böyle güzel bir sohbet ortamı açıldı, biraz da hayallerimizden sözedelim. Ne dersiniz?

Mesela benim gerçekleştirmeyi çok istediğim bir ev hayalim var... Hani Amerikan filmlerinde gördüğümüz bahçe içinde 2 katlı beyaz siding (tam karşılığını bilemiyorum. Şu Paksayding olayı) kaplı. Bir tarafında eklenti şeklinde garajı ve o garajın arkasında genişçe bir atölyesi olan evler vardır. İşte onlardan birine sahip olmak dileğim. Düşünsenize arkadaki o sadece size ait mekana ufak çaplı da olsa yarı profesyonel bir kompresor, delme tezgahı, minik bir yatar daire testere, yine yarı profesyonel bir masaaltı freze tezgahı, minik bir serigrafi masası vs vs. Ah ah o günleri görürsem gözüm arkada gitmeyeceğim... Bir de bu atölyede bolca vakit bulabilip kendi modellerinizi yaptığınızı düşünün... (sanırım bir çoğumuz model tekne, yat, araba, uçak, helikopter vb.'ye meraklıyızdır.)

@cozturk
Çocuk konusunu evlilik öncesi hiç konuşmadık (pazarlık manasında) ama sanırım benim yaptığım pazarlıkla bu biraz farklı kategorilere giriyor. Yakın zamanda ben ve eşim de çocuk düşünemiyoruz. Çünkü her ikimiz de çalışıyoruz ve daha kendi geleceğimizden bile çok emin değiliz. Kendimizi hazır hissetmiyoruz açıkçası... Aslında çocuk yapmak çalışmak falan da işin bahanesi. Kendi adıma konuşmam gerekirse (Hatta kendi kendime itiraf etmem) bugün içinde yaşadığımız  koşullarda ülkemize, kendisine ve topluma yararlı bir evlat yetiştirememek korkusu var içimde... Burada kastettiğim sadece maddi koşullar da değil. Ne bileyim tarif edemediğim bir korku var içimde... Bir çekince... Oysa küçük kardeşimin ve baldızımın çocuklarına bakıp az iç geçirdiğim de olmuyor değil...
Şartlar olgunlaştığında (!) düşünüyorum açıkçası.

Sağlıcakla kalın...
Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)

cozturk

sezgin dostum, benim nacizane bazı gözlemlerim var:çocuk bir kere ortaya çıktı mı anne ve babanın ruh hali değişiyor. çocuğa karşı büyük bir sevgi ve fedakarlık yapma duygusu kaplıyor. Ben çok arkadaştan aynı şeyi dinledim. çocuğun sevgisini dünyalara değişmez. Hasta olsa sabaha kadar başında uyumadan bekler, hiç şikayet etmez. Anne -baba, çocuk için gerekirse kendi canını bile tehlikeye atar. Bunlar çok saygı duyduğum şeyler. Olduktan sonra geri dönüş yok
Fakat 50yaş civarındaki bazı abilerden duyduğum deneyimler var. Tabi onun çocuğu(!) 20 yaş civarında. kredi kartı borcundan tutun da... Evlat değil mi sokağa mı atacak!. Bir de çocuk senin istemediğin bir yaşam sürerse nasıl hazmedeceksin?
alayli kardeş ben de aslında çocuğu sevdiğim için karşıyım. Sendeki aynı korkular da var tabi. Artık yeğenler ile filan idare ederiz. böylesi daha kolay olur. sadece sevgi kısmı. :D Ayrıca bana vakit içinde vakit lazım. Hiç bir zaman yetmiyor. bu uyku da olmasa. 5 sene kada önce 3 gün üst üste uyumadan durabiliyordum. Artık  1 gün bile zor duruyorum.

ods

Bu başlık boarddaki en keyifli muhabbetlerden biri olmuş. Herkesin aynı dertleri olduğunu öğrenmek beni çok mutlu etti. :D

Ben de yeni evimde tam kendime bir oda ayırabildim, istediğim gibi dağıtabiliyorum derken bir oğlum oldu ve odayı ona bıraktım. Doğduğundan beri (üç aydır) akşamları sadece oğlumu sevmek ve uyurken onu seyretmekle geçirdiğim için evdeki çalışmalarıma ara verdim.
Bu arada alaylı, ben ve eşim de aynı sizin gibi düşünerek sekiz yıl geçirdikten sonra çocuk sahibi olmaya karar verdik ve şimdi keşke daha önce olsaydı diyorum.

Tabi artık ben de evde çalışabilecek bir yer ararken en sonunda arka balkonu pimapenle kapatıp bir hücre yapmayı planlıyorum. Kısıtlı alanımı en iyi şekilde değerlendirebilmek için plan yapıyorum. Bittiğinde Dolap ve masa yerleşimini buraya koyabilirim.

Bir de eski çalışma masaları vardır hani. Böyle sağı solu kapalı olur ve işiniz bittiğinde üzerindeki sürgülü kapağı çekip kapatırsınız ve bütün dağınıklığınızı gizler. Böyle bir masa arıyorum çoktandır.

Ayrıca delme kesme işlerini evde nasıl yapıyorsunuz? Benim minik pcb delme matkabı çok ses çıkarıyor, alt kat komşum her an baskına gelebilir diye de korkuyorum açıkçası. :lol:

OG

Bu muhabbetin üzerinden çok seller akmış, yeni gördüm, fakat şu "sakın çocuk yapmayın, eşinizle bu şekilde anlaşın" ikazına hayret ettiğimi söylemeden geçemeyeceğim.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

peko

Kim ne derse desin..
Arasıra kafayı kaldırdığımızda " Babaaaa.." diye bi ses duymak güzell..
:)
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

OG

İnsanın doğasına aykırı. Denge bozucu bir unsur.

Çin, nüfus artışına önlem için tek çocuk zorunluluğu getirdi. Bir süre sonra hiç akla gelmeyen bir durum ortaya çıktı. Amcasız, Halasız, Teyzesiz, Dayısız, Kuzensiz, Yeğensiz, Kardeşsiz insanlar topluluğu. Ve sınırı 2 cocuğa çıkardı.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.