Türkiye BOR mineralini işleyebiliyor mu?

Başlatan SpeedyX, 11 Kasım 2011, 00:26:37

EmaNet

bor işleniyor ve kullanılıyor http://www.nnt.com.tr/#vid TRT nin haberini izleyin.

muhittin_kaplan

Eti Holding (Eti Bank la Bir Olan Eti Maden) Eti bankın Çökmesiyle beraber satılacaktı. Oyak  Fahiş Fiyatla Alıp (Dış Alıcıların Verdiği fiyata göre) MAden ve Bankayı Ayırma Opersyonu Yapıldı. Bunun Yapılmasını Sağlayan Ecevite Rahmet Allahtan Diliyorum.

wishbone

arkadaşlar bor muhteşem bir potansiyel ama sadece bor değil ülkemizde çok daha stratejik elementlerde mevcut...borun en spesifik özelliğinin süperiletkenlik olduğunu düşünüyorum.yeni bir batarya modeli haftalarca şarjlı kalabilen...elektrikle çalışan arabaların gündemde olduğu bir dönemde borun bu özelliğinin çok önemli olduğunu düşünüyorum.neden işlemiyoruz neden yapmıyoruz sorusuna gelince böyle önemli bir stratejik gücü varetmek kadar kontrol edebilmekte önemlidir kanaatindeyim....yani biraz zamanlama.. ;)

mufitsozen

Bor madenini bir kenara birakin Turkiye Krom madeninin dunya uzerindeki 4-5 hatiri sayilir reservlerinden birine sahiptir. Krom paslanmaz celik imalatinda kullanilan stratejik bir madendir.

Turkiye paslanmaz celik ihtiyacinin hepsini ithal etmektedir. (ornegin otomobil sanayinin kullandigi)
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

Burak B

Ben çok konuşmaktansa link veriyorum ilgilenenler incelsin diye. :) Kulaktan ve basından alınan duyumlardan iyidir.

Türkiye Maden Rezervleri
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

EmaNet

Bor   3.052.568.000   % 24.4-35 B2O3 (Gör+Muh+Müm)
ne kadarı işleniyor acaba

GreeN

ETİ: Bor mineralleri ile yapılan bir çözeltinin sanayi bacalarındaki karbondioksitin %70'ini emdiğini okumuştum. Patent işlemlerine başlamışlar , hatta Genel Kurul Başkanları "Paraya Para Demeyiz..." gibi bir tabir kullanmıştı.
Terörü Lanetliyoruz.

Andromeda

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"