windows ta klavyem çalışmıyor?

Başlatan serdararikan, 13 Kasım 2011, 17:17:16

serdararikan

laptopumda bios veya dos ortamında sorunsuz çalışan klavyem win7 veya xp de çalışmıyor.tuşları 3-4 saniye basılı tuttuğunuzda algılıyor.ama bios işlemlerinde tuşları normal olarak algılıyor.böyle sorunla karşılaşan oldumu?

Elektroemre

Laptop ise bataryayı çıkarıp deneyin. (Alakasız sorunlara alakasız çözümler- sağol windows!)

serdararikan

pil çıkarıp denemedim.belkide düzelir.birazdan deneyeceğim fakat bence sorun başka bişey.donanımda problem olmadığını düşünüyorum çünkü bios işlemlerinde klavye takır takır çalışıyor.

Elektroemre

Hocam benim ACER marka bir laptop vardı, birgün klavye mouse çalışmaz oldu. Anakart değişimi dediler 300 TL verdim değiştirdim. 3 ay garanti verdiler.
3 ayı 1 gün geçe tekrar aynı arızayı verdi. Bende yeni laptop alıp attım kenara. 1 sene sonra şu laptop'u bir daha kuracalayayım dedim. İki günün ardından çözümü buldum;
bataryayı çıkarınca bilgisayarın klavye mouse'u takır takır çalışıyordu! Hazır çalışıyorken bi BIOS update yaptım ve bataryaylada çalışmaya başladı ama olan bizim paracıklara oldu.
İşin ilginci bu arızada windowsta klavye mouse çalışmazken linux'ta çalışıyormuş. İşte saçma sorunlara saçma çözümler...

serdararikan

evt söz konusu windows ise herşey olabilir.

serdararikan

Alıntı yapılan: Elektroemre - 13 Kasım 2011, 19:41:29
Hocam benim ACER marka bir laptop vardı, birgün klavye mouse çalışmaz oldu. Anakart değişimi dediler 300 TL verdim değiştirdim. 3 ay garanti verdiler.
3 ayı 1 gün geçe tekrar aynı arızayı verdi. Bende yeni laptop alıp attım kenara. 1 sene sonra şu laptop'u bir daha kuracalayayım dedim. İki günün ardından çözümü buldum;
bataryayı çıkarınca bilgisayarın klavye mouse'u takır takır çalışıyordu! Hazır çalışıyorken bi BIOS update yaptım ve bataryaylada çalışmaya başladı ama olan bizim paracıklara oldu.
İşin ilginci bu arızada windowsta klavye mouse çalışmazken linux'ta çalışıyormuş. İşte saçma sorunlara saçma çözümler...

@Elektroemre  teşekkürler.aynen dediğin gibi pili çıkarınca olay çözüldü.Saçma ama bir windows klasiği....

Elektroemre

Rica ederim hocam. Sizinde bilgisayar ACER ASPIRE 51xx serisimiyidi peki?

GreeN

Alıntı yapılan: serdararikan - 14 Kasım 2011, 17:58:48
@Elektroemre  teşekkürler.aynen dediğin gibi pili çıkarınca olay çözüldü.Saçma ama bir windows klasiği....

Gerçekten çok ilginç  :o :o :o :o
Terörü Lanetliyoruz.

serdararikan

Alıntı yapılan: Elektroemre - 14 Kasım 2011, 19:06:02
Rica ederim hocam. Sizinde bilgisayar ACER ASPIRE 51xx serisimiyidi peki?

hayır packard bell easynote