Step-up Transformatör hakkında yardım

Başlatan Songoku, 13 Kasım 2011, 21:11:52

The Gariban

Hocam
sizin o sorduğunuz konunun 15 sayfalık özeti vardır.Tamamına yakını hesabını anlatır.

Songoku

Alıntı yapılan: The Gariban - 18 Kasım 2011, 21:56:22
Hocam
sizin o sorduğunuz konunun 15 sayfalık özeti vardır.Tamamına yakını hesabını anlatır.

O halde projeyi bu noktada bırakıp terkedeceğim, bir trafo yüzünden? Abi bunun bi yolu yordamı vardır, ilk defa ben yapmıyorum sanırım, ilk defa da ben öğrenmeyeceğim muhakkak, siz hangi yolu izleyerek öğrendiyseniz, beni de yönlendirirseniz  en azından nerden başlayacağım konusunda zaman kaybetmemiş olurum.
孫 悟空

The Gariban

Bende hesaplamasını tam olarak bilmiyorum ama İstanbulda yada büyük şehirlerde bu trafoları saran/satan  firmalar vardır.Elektronikçi arkadaşlarınızla temasa geçin.
İstediğiniz özellikleri  bildirin bu konuda uzman olan kişilerinde fikirlerini alın.Numunelerdende yeteri kadar alın(yedekli).Bir makina yapıyorsanız bence önce makinayı ayağa kaldırın.Daha sonra geliştirilmesi ile ilgilenin

Ayrıca transducerin verdiğiniz o linkde:
For the thickness of the ring transducer used (5.5mm), the maximum input voltage is 1,650V but the power output should not exceed 70W for single transducer or 50W for parallel setup. If the temperature is higher than 120C the transducer will depolarize and maybe fracture. So the operating voltage suggested is between 450-500V.

bu paragrafı tekrar kontrol edin.Zira son cümlede ....Bundan dolayı 450-500 V  verilmesini öneriyoruz diyor.
Kolay Gelsin

Songoku

https://www.picproje.org/index.php/topic,17493.msg117616.html#msg117616

yukarıdaki linkte, sürmek istediğim transducer'la ilgili bir başlık gördüm. Sanırım sürme işlemini başarabilmişler. Eİ33 trafosu ile 800 volt AC  alabilmiş murat123 adlı üye. Acaba bu işlemi nasıl yaptı :(  projemi bitirmek için son iki adım arkadaslar, bu yükseltme işleminden sonra bir de akım trafosu bulup transducer'ın çektiği akım bilgisini mikrodenetleyiciye göndermem gerekiyor.
孫 悟空