PİC ile triac üzerinden 220 VAC faz kontrolü

Başlatan kanuncan, 18 Kasım 2011, 15:17:10

kanuncan

"Denemedikçe ne yapacağını hiç kimse bilemez"

ylmz

Regülatör Dns Trafo | Regülatör | Redresör | Ups

kanuncan

ylmz

dostum şakamı bu ? upload ettiğin bı jpg oda yarısı var resmın yarısı yok  ;)

Okan AKÇA

güc elektorniginde kullanılan matematiksel işlemleri anlatılsa daha güzel olabilirdi

gevv

kanuncan

ylmz

anlaşılan proteus çizimi yok sende bi türlü göremedik neyse jpg de olsa işimizi görür az çok teşekkürler

Okan AKÇA

bu konu hakkında ünide ders notlarım vardı.üşenmessem eklerim bi ara

kanuncan

var aslında ama siz çizin diye onu koymadım, faydalı oldu ise sevindim.

ertan2002

arkadaşım dalga falan mı geçiyorsun? osiloskobun görüntüsü koymuşsun devre belli değil ki? bir şey paylaşıyorsan tam olarak paylaşmalısın. bunu çizmemin bir faydası olmayacak zaten bu devreyi bire bir kullanack kişi de yok, herkes kendine göre uyarlayacak zaten, o yüzden bu şekilde yapmak sadece insanları gereksiz yere oyalamaktır..

Okan AKÇA

kanuncan

Alıntı yapılan: ertan2002 - 01 Aralık 2011, 01:15:24
arkadaşım dalga falan mı geçiyorsun? osiloskobun görüntüsü koymuşsun devre belli değil ki? bir şey paylaşıyorsan tam olarak paylaşmalısın. bunu çizmemin bir faydası olmayacak zaten bu devreyi bire bir kullanack kişi de yok, herkes kendine göre uyarlayacak zaten, o yüzden bu şekilde yapmak sadece insanları gereksiz yere oyalamaktır..

son eklediğim dosyada hem oscilascop hem de oscilascopsuz  olarak devrenin resmi var,yapman gereken proteusu açıp devreyi bir zahmet çizmek,bu kadarını da yapın artık.Ayrıca kaynak kodu pic e yükleme zahmetiniz olacak. Madem bu kadarını da yapamıyorsun ben yne de proteus devresini de yayınlayayım!

http://hotfile.com/dl/136418752/10b1dec/zerocrossdedect.rar.html

Evren KILIÇ

Alıntı yapılan: kanuncan - 01 Aralık 2011, 10:29:14
son eklediğim dosyada hem oscilascop hem de oscilascopsuz  olarak devrenin resmi var,yapman gereken proteusu açıp devreyi bir zahmet çizmek,bu kadarını da yapın artık.Ayrıca kaynak kodu pic e yükleme zahmetiniz olacak. Madem bu kadarını da yapamıyorsun ben yne de proteus devresini de yayınlayayım!

http://hotfile.com/dl/136418752/10b1dec/zerocrossdedect.rar.html

ya  arkadaş sen bu devreyi vermeseydin daha iyiydi sanki,ne kadar kasıntı bir adammışsın siz çizin diye  vermedim bilmem ne bilmem ne bu davranışlarına bir anlam veredim doğrusu
[email]evren1623@hotmail.com[/email]

kanuncan

Alıntı yapılan: evrenk - 01 Aralık 2011, 20:36:29
ya  arkadaş sen bu devreyi vermeseydin daha iyiydi sanki,ne kadar kasıntı bir adammışsın siz çizin diye  vermedim bilmem ne bilmem ne bu davranışlarına bir anlam veredim doğrusu
Ben bu forumların amacının hazırcı olmaktansa yol göstermek,tiyo vermek ve adım adım da olsa konuyla ilgilenleri pratik yaparak öğrenmeye itmek olduğunu sanıyorudum! Bundan sonra kendi kendine öğrenirsin!