Bu virüsler nereden geliyor. Ben Şimdi Ne yapacağım?

Başlatan aykut54, 21 Kasım 2011, 10:21:47

aykut54

Merhaba,

Şunu merak ediyorum; Bir virüs bilgisayara girip bütün internet bağlantısını ve internet hizmetini bloke edebilirmi. Bilgisayara giren virüs, virüs programı tarafından temizlenemiyorsa ne yapmam gerekir. Şuanda bilgisayarıma virüs girdi format attım sorun giderildi fakat aynı gün tekrar virüs girdi ve internete giremiyorum. Kaspersky pure deneme sürümü kullanıyorum 30 gün. İşletim sistemi xp32 bit.

Şimdi ne yapmalıyım. Her allahın günü pc'ye format mı atacağım?

muhendisbey

Evet yapabilir xp security 2011 2010 vs gibi çeşitleri var. Kendini antivirüs olarak gösterip internete girmeyi blokluyor. ve kendisini dosyaları açma clienti olarak gösterip bir exe dosyasına tıkladığında açmayı bile engelleyebiliyor.

Tavsiyem: malwarebytes antimalware. Yalnız bu virüsü temizledikten sonra exe dosyaları açılmıyordu bir ini dosyasını ters tıklayıp yükle demen gerekli. Tabi virüs buysa. Bu virüs yapabilirse başkaları da bu şekilde bir virüs yapabilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

yildizelektronik

Kaspersky pure olmuyorsa kaspersky internet security var onu bir dene. Yaklaşık 4 senedir bu programı kullanıyorum.1 defa bile virüs yüzünden başım ağrımadı.

İyi çalışmalar.

Kabil ATICI

Virüs internet bağlantısı ile ilgili dosyaları bozarsa, internet bağlantısı sağlanamaz. Bazı virüsler internet explorer bağlantısını engel olabiliyor. Ama o zaman başka bir browser üzerinden bağlantı sağlanabiliyor.

Çoğunlukla hosts dosyasını bozuyorlar.

Belki bilgisayarında  sıkıştırmış dosyaların birisinde virüs bulunuyor olabilir. Hatta gizli halde bulunuyor olabilir.

Antivirüs programları bir yere kadar etkili olabiliyor. (biligsayarınızı virüs taraması yaptırıken sıkışık dosyaların taramasını yaptırmanız gerekir.)İnternet security programları kullanmanız gerekebilir. (  bu tür programlar internet üzerinden veri aktarım ve bağlantıları kontrol altında tutar.)

Bilgisayarııza online oyun varsa(örnek metin 2) bu tür programlar bilgisayarınıza erişimi kolaylaştırıryor.

İnternet üzerinde online program paylaşım programlarıda virüslerin paylaşımınıda sağlıyor.

Bazı virüsler sabit disklerde saklı halde bulunuyor. Bunları winrar gibi programla görebilir ve silebilirsiniz. Sisteme bulaşan virüs bu silme işlemini engelleyebiliyor.

Kullandığınız bilgisayarı sizden başka kullanan varsa, onlarla konuşun.

Yedeklediğiniz cd veya benzeri araçların içinde saklanmış virüsünüz olabilir. Hatta USB bellek. foftograf makinesi gibi biligisayarlara bağlanan araçların hafızalarına da bulaşabiliyor.

Herkezin kullandığı antivirüs farklı olabilir, ben AVG kullanıyorum. (ücretsiz sürümünü)

Kolay gelsin.
ambar7

muhendisbey

security essential var microsoftun ücretsiz tavsiye ederim bilgisayarı fazla kasmıyor
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

rree

Benim makinama her gün virüs giriyor. Anti vürüsler vs bi işe yaramıyor.
- Sabit diskki ikiye bölün
- Primary ilk bölümü windows Xp kurun.
- Diğer bölümü Depo gibi düşünün
- Belgelerim , Masa Üstü, Sık Kullanılanları (Depo) D sürücüne Taşıyın. Winxp taşındıkları yeri takip ediyor.
- Policy  ayarlarından Autorun ayarını tüm sürücülerden kapalı olmasının ayarını yapın.
- Bilgisayarınızı her açılışta eski haline getirecek ve yedek nokları oluşturabileceğiniz boot yerleşen rollback programı
- Rollback programını Custom seçeneğinde kurarken C yi korumasını D yi serbes kalmasını sağlayın.
-Roolback programı kurulduktan sonra  Schuled task ayarlarını.
  Restore system,Restart,Rollback system most  current system,Remove all the other snapshots after
  Şeklinde ayarlayın.
-Rollback programının kurulumunu anlatan bir çok site var. Ben onu kullanıyorum format derdi bitti.