SMD optocoupler

Başlatan Pyrodigy, 01 Aralık 2011, 14:23:02

Pyrodigy

Merhaba
Piyasada bulunabilecek SMD optocouopler arıyorum. PC817 , LVT817 ,SHF615A veya daha farlı optoların SMD si bulunurmu?
Yada önereceğiniz farklı bir modelde olabilir.
Saygılarımla.
Persistance is the name of the game in this business....

fryrmnd

jeopardy

K46

Bak, ibret al, yere düşen yaprağa, O da eskiden, yukarıdan bakardı toprağa!

gevv

bende bir ara bakındım pc817 bdum  ama  sadece ayak yapısı smd tip :D  ayaklarını  büküp, kesip smd diye satıyorlar optolar öyleymiş  dediler

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: gevv - 01 Aralık 2011, 16:47:37
bende bir ara bakındım pc817 bdum  ama  sadece ayak yapısı smd tip :D  ayaklarını  büküp, kesip smd diye satıyorlar optolar öyleymiş  dediler
genelde kılıfı aynı oluyor pinleri dediğin gibi yapıyorlar :)

Klein

Alıntı yapılan: Allegro - 01 Aralık 2011, 16:50:25
genelde kılıfı aynı oluyor pinleri dediğin gibi yapıyorlar :)
Eskiden piyasa bu tip SMD!!! optolar ile doluydu. Ama şimdi küçük kılıflı optolar bulunabiliyor.

Ben bunu kullanıyorum
http://search.digikey.com/us/en/products/TLP181/TLP181-ND/256871

Bildiğim kadarıyla iç piyasadan temin ediyoruz.

Veli B.

aslan_korhan

Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

Pyrodigy

Araştırmalarım sonucu yurtiçi piyasada PC817S (SMD) var fiyatı toptanda minimum 0,1 USD ye var ama ben yurtdışından getirtiyorum, adet fiyatı 0,04 USD ye geliyor.
Malesef sürekli tüketilen malzemelerde Yurtiçi ile yurtdışı arasında yarı yarıya fark oluyor. Zor bulunan malzemelerin nekadar fark olacağını kestiremiyorum bile.
Saygılar
Persistance is the name of the game in this business....

z

Alıntı yapılan: gevv - 01 Aralık 2011, 16:47:37
Düşük izolasyon voltajı için minicik smd opto ok. Fakat izolasyon voltajının 1..2 Bin volt olduğu uygulamalar yada yönetmeliklerden dolayı çok minik smd opto yok biliyorum.

TÜY MÜY gibi bazı standartlar var. VDE, TUV  vs.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Klein

tekosis

Adetli uretim yapmayaclar icin tlp820 serisini tavsiye ederim.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Cetinal

haydarpasamikro

ben de tlp181 kullanıyorum. Bacaklı 4 lü ise tlp521-4 kullanırım.
Mikro Dünyası.Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mikrodenetleyici Atl. Şefi