EXPlpc100 lpc17xx uart denemesi

Başlatan armsistem, 02 Aralık 2011, 23:29:30

armsistem

LPC17XX kiti aldım Çoşkun ERĞAN tarfından yazılan program örneklerinden RS232 uygulamasını düzgün bir şekilde çalıştıramadım programı yükledikten sonra docklight'tan 'UARTSend( PortNum, (uint8_t *)"\r\nwww.ExpKits.com EX33DS VER-A\r\n", 32); UARTSend( PortNum, (uint8_t *)"\r\nLPC1768 RS232 Com1 test program\r\n", 36);' veri okumam gerekiyor fakat hiç veri görmüyorum acaba nerede hata yapıyorum ?

Not:Notebook'a USB-RS232 çevirici (Profilic USB TO RS232) gelen 232 kablosu EXPLPC100 bağlantı yapıyorum FlashMagic program atıyorum ,kite program attığım port (p02.p03=Com1)üzerinden okuma yapmaya çalışıyorum, led yakma vs. problem yok ama uart ilgili bir uygulama lazım , ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Kodların olduğu site.
http://www.expkits.com/?s=destek.htm#

KABO

Anladım kadarıyla uart0 uzerinden (programlama yaptıgın port uzerinden) haberlesme yapmak istiyorsun.Hatırladım kadarıyla Uart0 Arm yi programlamak için dizayn edilmiş bir seri haberlesme.Bu kanaldan haberlesme yapabilmek için P2.10 portuna  vcc vermeniz gerekmektedir.p2.10 p2.10 portu programlama esnasında kullanılmaktadır.
    EXLPC100 kitini bende kullanmıstım.Eger olmaz ise birde uart1 kanalından haberlesmeyi deneyiniz.EXLPC100 kitinde rs232 entegresinin yanında iki adet pin cıkısı bulunmaktadır bu uart1 portuna baglıdır.
BILGI PAYLASTIKCA COGALIR...

armsistem

Dostum ,yanıt için teşekkür ederim lpc2366-68 uart0 yani p0.2-p0.3 hem program atabiliyorum hemde uart0 olarak kullanabiliyorum , datasheetini bir inceleyeceğim teşekkürler.

armsistem

Uart1 de problem yok istediğimi yapabiliyorum ama Uart0 'dan sadece program atabiliyorum , ama datasheette öyle bir detay yok yalnızca program atılabilir , ilginç.

haydarpasamikro

Flashmagic, programlamada Comportun DTR ve RTS hatlarını kullanır. Kullandığınız kablo bire-bir olduğundan programlama haricinde kullanmak için ya kitiniz üzerinde varsa ISP ve RESET jumper larını pasif yapmanız yada haberleşme için özel bir com kablo yapıp 2-3-5 (RX-TX-GND) şeklinde bağlantı yapmanız gerekebilir. Ya da 2. uart üzerinden varsa çalışılabilir.
Mikro Dünyası.Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mikrodenetleyici Atl. Şefi