msp430 lcd uygulama yardım

Başlatan xxlxxl, 02 Aralık 2011, 23:52:40

xxlxxl

sayın hocam onları kaldırdığım zaman önceki hataları alıyorum complime olmuyorr add ekledim ilk hatalar kayboldu // kaldırıp tanıtınca yine aynı hataları aldım bendeki IA mı başka sizdeki mi başka sorun ne bu kodun yapımcısı da derleyemedi canlı destek aldım adam yapamadı özellkle üzerine düştüm salladı beni ben de hata yok team ver veriyim lütfen gelin 2 dakka siz deneyin msn veriyim çokönemli

xxlxxl

hocam hepsini kaldırdım bu seferde önceki hatayı alıyorum sorun çözülmüyor bende hata yok  teamver veriyim gelin pc me bir göz atın

main.c 
Error[Pe136]: struct "<unnamed>" has no field "P2OUT_7" C:\Documents and Settings\servis\Desktop\UPLOAD\UPLOAD\msp430-lcd\lcd\lcdFonksiyonlar.h 30
Error[Pe136]: struct "<unnamed>" has no field "P2OUT_7" C:\Documents and Settings\servis\Desktop\UPLOAD\UPLOAD\msp430-lcd\lcd\lcdFonksiyonlar.h 31
Error[Pe136]: struct "<unnamed>" has no field "P2OUT_6" C:\Documents and Settings\servis\Desktop\UPLOAD\UPLOAD\msp430-lcd\lcd\lcdFonksiyonlar.h 37
Error[Pe136]: struct "<unnamed>" has no field "P2OUT_6" C:\Documents and Settings\servis\Desktop\UPLOAD\UPLOAD\msp430-lcd\lcd\lcdFonksiyonlar.h 39
Error while running C/C++ compiler

Done. 4 error(s), 0 warning(s)

fatihinanc

Bu resimdeki Port tanımlamarına dikkat et. IAR son sürümde aşağıdaki gibi değiştirmen lazım.

"P2OUT_bit.P6" gibi...

[IMG]http://img819.imageshack.us/img819/861/iar.png[/img]
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

xxlxxl

hocam 2231 de p2 ucu yok ...

RS "P2OUT_bit.P2OUT_6"    şeklinde değştirdim olmuyor haala derlenmiyor hataa devam ediyor

fatihinanc

G2231'de P2 ucu var.

bu satırı
#define RS P2OUT_bit.P2OUT_6

#define RS P2OUT_bit.P6

şeklinde değiştirmen gerekiyor.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

xxlxxl

sorun hall oldu lcd yapıp denicem..... bana yardımlarından dolayı fatih hocama teşekkürlerimi sunuyorum ayrıca form yapımcılarına sorunlar çözülüyor saygılarımla