msp430 2231 send bilgisi göndermek nasıl olur ?

Başlatan xxlxxl, 03 Aralık 2011, 11:26:01

xxlxxl

msp430 2231 her hangi bir pin ucundan dışarı deneme veya sayı olarak send bilgisi göndermek nasıl olur
pc den rs232 ile bu pinden gelen veriyi okumak istiyorum yardımcı olacak herkese şimdiden teşekürlerimi sunuyorum

fatihinanc

Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

xxlxxl

merhaba hocam bu kodlara baktım çok karışık benim istediğim çok basit bir kod uzun var olan bir kodun içine monte etmek ama bu kadar çok karışık bir kod olmadı mümkünse çok kısa basit bir pinden veya kendi rx tx pininden deneme veya bir harf sayı göndermesi

fatihinanc

Bu kodu ayrıştırıp kütüphane olarak(aynı LCD.h gibi) projene dahil edersin ve sadece ana programda rs232gonder(123); fonksiyonunu çalıştırarak veri göndermek için 1 satırda işini halledebilirsin.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

xxlxxl

bu arada sayın hocam yazmayı unuttum lcd kurdum çalışmadı kod hatalı sanırım yeni bir kod proje yapılmalı ama beni aşıyor msp430g2553 için bir lcd örneği bu kod çalşmadı.............  örnek olarak bir kod yazabilirmiisn hocam upload edermisin rica ediyorum çok yardımcı oluyrsun hocam

xxlxxl

sayın hocam bu berkin kodları derlenmiyor hatalar çıkıyor sürekli inceledim derlenmiyor siz denedinizmi derledinizmi çalşmıyor malesef bu kişinin kaynakları hatalı heppp üzgünüm

fatihinanc

Alıntı yapılan: xxlxxl - 04 Aralık 2011, 00:13:15
sayın hocam bu berkin kodları derlenmiyor hatalar çıkıyor sürekli inceledim derlenmiyor siz denedinizmi derledinizmi çalşmıyor malesef bu kişinin kaynakları hatalı heppp üzgünüm

Bu arkadaşın kaynakları hep hatalı değil. Gayet güzel çalışmaları var. Sizin çalıştıramamanız hatalı olduğu anlamına gelmiyor ki ?
Bir önceki LCD projesinde hataların nasıl çözüleceğinden de bahsettik. Muhtemelen bunda da benzer hatalar vardır.
Hata alıyorum diyorsun ama buraya koymuyorsun ki ne olduğunu bilelim :o

Burada benim bir çalışmam var. Hatalı değil galiba =)
http://www.fatihinanc.com/msp430-cesitli/msp-exp430g2-kiti-ve-2x16-lcd-iar-debug-islemi/

Bağlantılar ;

D4 -> P1.0
D5 -> P1.1
D6 -> P1.2
D7 -> P1.3

RS -> P2.6
RW-> GND
E   -> P2.7

xxlxxl

hocam basit bir göndrmek kodu örneği lazım acil lütfenn

Seckin ALAN

yukarıda kaynaklar verilmiş berkinki işe yarar yukarudaki bir mesajda nasıl kullanılacağıda gösterilmiş
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

xxlxxl

hocam basit bir kod olarak yardım istiyorum bir data göndermek için bunca kod çok fazla başka bir kod uygulamama adapte edemiyorum benim istediğim sende data = deneme olacak şeklinde bir fonksiyon kütüphaneden nasıl oluştura bilirim ....

başka bir uygulamadan data gönderme kutuphanesi eklemek ana programdan send data şeklinde göndermek istediğim bu teşekkür ederim

Seckin ALAN

MSP430G2231 bildiğim kadarıyla UART donanımı yok. O yüzden basit olmuyor işte yazılımla yapmak zorundasın.
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

xxlxxl

arkadaşlar tam olarak sorunumu anlatamadım sanırım kısa olarak anlatmaya çalışacağım..

ana programa kod yazmak yerine bir kütüphane olarak istemiştim bu kütüphaneyi eklicem daha sonra mesela  ana program içerisinden fonksiyon kutuphane sayesinden

gönder send= ('deneme'); ibaresi gibi olsun istiyorum lcd uygulamalarında bu örnek var kod yazılmadan kuyuphane aracılığı ile bu gönderme sekmesi kullanılarak işlem yapıla biliyor neden txt rxd ucundan bilgi gönderilemiyor veya başka bir pinden

verilen örnekler çok kafa kurcalayıcı çözülmesi zor kodlar acemiyim daha

xxlxxl

.

xxlxxl

.

xxlxxl