Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

LCD ARIZA

Başlatan objektif, 04 Aralık 2011, 14:55:16

objektif

merhabalar
bir sorunun var benim lg lh5000 medel ekranımda tv ilk actıgımda ekranı ortadan ikiye ayırıp sol tarafı bozuluyor sağ taraf ise hiç bir sorun yok ekran 5,10 saniye icinde vaye ekranı sol üşt kösesine cok kücük tıklama ile düzeliyor neden kaynaklanıyor veya ne yapmalıyım garantişi doldu

not: ekranı arka kapagını actım solve sag sulotlarından sol tarafdakini giriş cıkıs solotların yokladım (hafif ittim ) fazlada kurcalamadım baska yapabilecegim birsey varsa yardımcı olursanız teşekkür ederim Paylaş:   

EGE

Soğuk lehim arızası kontro edin,

kolaygelsin

objektif

soguk lehimi nerde aramalıyım sol tarafdaki bölümdeki 3 tana direnc gibi birseyler var orlarımın lehimlerini yenileyim  TESEKKÜRLER

berke_42

Alıntı yapılan: objektif - 05 Aralık 2011, 09:35:45
soguk lehimi nerde aramalıyım sol tarafdaki bölümdeki 3 tana direnc gibi birseyler var orlarımın lehimlerini yenileyim

Bu konuda tecrübesiz oldugunuzu görüyorum; lehim işlemi esnasında yaptıracagınız bir kısadevre sonucu kart kullanılmaz hale gelebilir..Sorun soguk lehim olmayadabilir  lvds kablosu,interface board kaynaklıda olabilir. Cihazı  bir teknik servise gösterin
''Yelkeni olmayan gemiye rüzgar da yardım edemez.''

objektif

evet ürünün garantisi doldugu icin servi pek ilgilenmedi panel degisecek dedi 1000 tl iştedi bence ufak bir arızası var ne verecegim 1000 tl televizyonu 3 dakka sonra düzeliyor  ;)

meteor69

yeterli deneyiminiz olmadığı için öneride bulunmamız sorun yaratabilir,ançak cihazın arka kapağını açtığınıza göre panele giden bağlantı soketlerini yeriden tamamen çıkarmadan(bu bağlantılar filim folya şeklindedir)folyeleri hafif çıkarır gibi yaparak tekrar yerine sıkıştırınız bu şekilde söketlerde olası muhtemel zayıf teması veya oksitlenmeyi gidererek çözüm bulunabilir,düzelmez ise kartlar arası bağlantı soketlerinede aynı işlemi uygulayın,sizin yapabileceğiniz budur,başkaca işlem yapmanız sorunu büyütür.kolay gelsin.

ilker_32

Arkası yumuşak bir tornavida sapı ile tv ısınmadan ilk açtığınızda hafifçe yoklayın. Zaten 3dk sonra düzeldiğine göre soğuk lehimle alakalı bir problem olmayabilir. Tamirci panel değişecek dedi ise ve karşılığında 1000tl istedi ise büyük ihtimalle çip ile ilgili bir problem mevcuttur. Uyanıklar tamir etmek yerine paneli değiştirmeyi tercih ediyorlar.