msp for döngüsü

Başlatan xxlxxl, 06 Aralık 2011, 23:05:39

xxlxxl

örnek olarak bir komutum var bu komut belirli süre veya miktar kadar çalışacak ve sonlanacak yardımcı olurmusunuz...

for(i=0;i<15;++i)   belirli bir miktar veya 10 defa 20 saniye çalşsın ve dursun sonlansın
işlem komut.......

böyle bir örnek yaptım fakat sonsuz döngüye girdi sonsuz döngüyü nasıl sonlandırırırm otomatik

zabun92

işllem sonunda next dedin mi?
elektronik 10'a ayrılır; 01. analog 10. dijital  :))

xxlxxl

hayır next demedim benim bir buton tıklama var fpr döngüsü ile 10 defa tıklamasını istiyorum fakat sonsuz döngüye girdi nasıl 10 defa tıklama yaptıra bilirim örnek olarak yardımcı olurmusun şu an herşey açık verecğin örneği kodu hemen denerim

for(i=0 ; i < 1500 ; i ++);
{
buton işlem....   böyle birşey yaptım sonsuz döngüye girdi

cicjoe

hem ; hem de {} kullanmandan kaynaklaniyor olabilir. ; kaldirmani tavsiye ederim, cunku alttaki kod blogu artik for'un blogu olmaktan cikiyor.

xxlxxl

hocam bir örnek yaparmısın hemen denicem

Seckin ALAN

...
for (i=0;i<500;i++)
{
yapılacak islem
}
...
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

xxlxxl

hocam burda işlem 500 ibaresi saniyemi sonra duruyor ne oluyor sonsuz döngü olmasın istemiyorum
hemen deniyorum

Seckin ALAN

500 kere dönecek bu döngü sen bunu bekleme ile karıştırma bekleme yapmak istiyorsan __delay_cycles(100000); gibi  bir komut kullanman gerekiyor.
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

xxlxxl

hocam oldu fakat 500
kabul etmiyor 50 yaptım kabul etti 500 için bir eklenti vardı eklemiştim ama unutumm

fatihinanc

i char tanımlı ise int olarak tanımlaman gerekir...
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

xxlxxl

hocam oldu ellerine sağlık valla süpersin birde şu 16f877 işine el atsan bir türlü sorunum çözülmedi..

20 led yakacağım pc den veri gönderiyorum fakat gönderdiğim data çift haneli 12 mesela 12 nci led yanacak fakat data gönderdiğim zaman 12 defa gönderrmem gerek yoksa yanmıyor