piyasadaki en ucuz DAC ?

Başlatan Maxim, 12 Aralık 2011, 17:21:41

Maxim

piyasada bulabileceğim en ucuz DAC hangisidir acaba ?

8bit
seri haberleşmeli (spi, i2c)

ErsinErce

MCP4921 SPI 12 bit, 3$ civarı alınabilir, adetli olursa ne olur bilmiyorum

Maxim

ErsinErce

8 bit olarak Paralel DAC'lar var bildiğim kadarıyla, 74HC595 gibi bir entegreyle sürülebilir ama üretim sıkıntılı olur bu sefer

justice_for_all

MCP4706 8 bit 2 wire
1+     €1.01
26+     €0.85
100+ €0.77

TC1320 IC, 8BIT DAC, 2WIRE, I2C, 8SOIC

1+    €1.37
10+    €0.98
100+ €0.84
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

ErsinErce

Bu ürünler Piyasa da var mı?

justice_for_all

farnel sitesinde mevcut ama birinci yazdigim urun ABD stoguymus simdi farkettim o urune yeni yaziyo..
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: justice_for_all - 12 Aralık 2011, 18:30:36
farnel sitesinde mevcut ama birinci yazdigim urun ABD stoguymus simdi farkettim o urune yeni yaziyo..

Hocam nedir bu abede stoğu muhabbeti?

justice_for_all

hocam elinize ulasmasi biraz daha gec suruyo tek sorun o ama acelem yok derseniz hic bi sorun olmaz.

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: justice_for_all - 12 Aralık 2011, 22:57:05
hocam elinize ulasmasi biraz daha gec suruyo tek sorun o ama acelem yok derseniz hic bi sorun olmaz.

Açıklama için sağolun hocam. Forum içinde yapılan farnell siparişlerinde abede sotğundan ürün seçemiyorduk. Bende sanıyorum abede stoklu ürünler gelmiyor. Benim zaman sıkıntım yok ama yıldırım elektroniğin var demek ki. Ürünleri onun aracılığıyla alıyoruz.

skara1214

mcp4725  i2c 12 bit dac  1 adet -1.02 euro  10 adet 0.79 euro 100 adet 0.61 euro,single supply ,i2c de 3400000 baudla rahatlıkla kullanılıyor.
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

skara1214

Alıntı yapılan: tamirci_erhan - 12 Aralık 2011, 23:00:21
Benim zaman sıkıntım yok ama yıldırım elektroniğin var demek ki. Ürünleri onun aracılığıyla alıyoruz.
yıldırım elektroniğinde sıkıntısı yok ama gelmesi 3-4 haftayı bulur diye yazmayın diyorlar forumda. yoksa ben getirtiyorum avrupa stogu 2 haftada yolluyorlar 2-3 ürünü abd stogu olan 3-4 haftada yolluyorlar
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: skara1214 - 12 Aralık 2011, 23:05:05
yıldırım elektroniğinde sıkıntısı yok ama gelmesi 3-4 haftayı bulur diye yazmayın diyorlar forumda. yoksa ben getirtiyorum avrupa stogu 2 haftada yolluyorlar 2-3 ürünü abd stogu olan 3-4 haftada yolluyorlar

Bi daha kine bende ısrar dedeyim o zaman. :)

CaFFeiNe

Alıntı yapılan: tamirci_erhan - 12 Aralık 2011, 23:06:13
Bi daha kine bende ısrar dedeyim o zaman. :)

farnell siparişimizi toplam 17 kişi olarak yaptık ve mümkün olduğunca kısa sürede elimize malzemelerin geçmesi için ABD stokluları yazmadık yoksa 10-15 gün daha gecikecekti
sipariş geçenler içinde zaman sıkıntısı olmayanlar gibi olanlarda olabiliyor bunun için bu tip organizasyonlarda mümkün olan en kısa sürede işi kotarmak daha makbul sanırım

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: CaFFeiNe - 12 Aralık 2011, 23:30:15
farnell siparişimizi toplam 17 kişi olarak yaptık ve mümkün olduğunca kısa sürede elimize malzemelerin geçmesi için ABD stokluları yazmadık yoksa 10-15 gün daha gecikecekti
sipariş geçenler içinde zaman sıkıntısı olmayanlar gibi olanlarda olabiliyor bunun için bu tip organizasyonlarda mümkün olan en kısa sürede işi kotarmak daha makbul sanırım
Peki abede stoklu ürünler için ayrıca bi sipariş düzenleyemez miyiz? Özellikle istediğim bi ürün yok ama o gün sipariş geçtiğim iki ürün en ucuz abede stoğunda vardı o yüzden diyorum.