MSP430 Temini

Başlatan mcn, 15 Aralık 2011, 22:49:43

mcn

Bazı projelerimde artık MSP kullanmaya başladım.bir kaç özelliği gerçekten büyük kolaylık sağlıyor.
Bloglardan gördüğüm kadarıyla bir çok uygulama da yapılıyor,yapılmaya da devam ediliyor.

Peki bu MSP leri temin edebileceğimiz bir yer var mıdır?MSP430G2553 donanım olarak çoğu projede yeterli.
Bir kaç defa Çizgi Tagem den aldım kullandım ancak artık orasıda satmıyor.

Var mı temin edebileceğimiz perakende satan biyer karaköy de mesela?İlla distribütörden mi almamız gerek?Distribütörleri de saçma sapan temin süreleri yüzünden sevmiyorum.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

ErsinErce

Yıldırım elektronik aracıılığıyla Farnell (75€ üstü ek para almıyorlar?) ya da digikey (75$ üstü posta ücretsiz)

tuggy

TI nin eStore una baktınız mı?

Kargo ücreti almadan bir çok ürün (launchpad, chronos saat, rf modülleri vs) satıyordu kendi mağazasından. Eğer mcu larını da o şekilde satıyorsa hem süper hızlı hem de uyguna gelir.

mcn

Hocam söylediğiniz fiyatlar çok yüksek,dediğiniz fiyatlara en az 100 tane temin edilebilir :) O kadar ihtiyacım yok.

Aradığım şöyle ihtiyacımız olduğunda 3-5 tane alabilelim.Sanırım böyle satış yapan bir yerde yok henüz.

Malesef,estore da işlemci satılmıyor.Satmazlarda zaten distribütörler yüzünden.

since1990

Hocam BEnde 1 kaç tane f169 alacaktım. enz 100 tane falan yazıyordu galiba bende sample olarak aldım 1 adet f169 hemen hemen aynı olan 2 adet te f1612 sample istedim tamamen ücretsiz gönderdiler. Ama  ti e-stora üyeliğimin mail adresi hotmail olduğu için başta göndermediler ve bu nedenle göndermediklerini de söylediler. Üniversiteden aldığım mail adresi olarak mail adresimi değiştirdim. 1 haftadan kısa bir sürede geldiler. Analadığım kadarıyla üniversite programlarının çok üzerinde duruyorlar. SIrf bu yüzden pic i bırakıp mspye geçeceğim nerdeyse. Bİ deneyin bence ;)
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

mcn

since1990 hocam tam olarak nereyle irtibata geçtiniz acaba öğrenebilir miyim?

since1990

Hiç kimse ile, İşin güzel tarafıda bu. :D Önce ti e-stora üye oluyorsunuz. SOnra işlemcinin sayfasına giriyorsunuz sample&Buy gibi birşey olması lazım. Oradan sonra kaç adet alacağınıza dair bir tablo açılıyor kimden temin edebileceğinizi seçebileceğiniz sütunlardan oluşan. O tablonun 2. sütununda free sample gibi bir sekme var oradan dallanıp spariş veriyorsunuz. Kimse ile irtibata geçemek zorunda değilsiniz. İşlemciye göre gönderebildikleri sample sayısı değişiyor. Kargo bilgilerini giriyorsunuz, bu ürünü neden tercih ettiğinizi ve nerede kullanacağınızı seçiyorsunuz. SOnrasında bizim ülkemize özgü kargonun neden spariş verildiği tarzında bir bilgi girmek zorundasınız. Örneğin:"Reasearch and Developent" gibi. Çok kolay bir süreç. Şimdidien hayırlı olsun.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

mcn

Çok teşekkürler hocam,siparişi geçmek üzereyim,kargo ücreti olarak ne kadar ödediniz peki,ya da ödediniz mi?

Seckin ALAN

0 tl olması gerekiyor :)
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

pea

Ücretsiz kargo ve Launch pad+işlemci fiyatlarının çok ucuz olması , ayrıca performansları çok ilgimi çekti.
Sanırım ben de alacağım bir set.Yeni başlayacak olan birine msp430 önerir misiniz , hangi işlemcileri önerirsiniz?

tuggy

Yeni başlayacak birine Launchpad harika... Ücretsiz kargo... Yanında sample da istersiniz onu da gönderirler. Öğrenci iseniz mutlaka üniversitenizin verdiği mail adresiyle log-in olup sample isteyin. 1 haftadan kısa sürede okyanuslar aşılarak elinize ulaşır :)

IAR ile nefis bir eğitim ortamı oluşturursunuz PC nizde. Forumdaki genç arkadaşların hazırladığı MSP430 kitabıyla başlayıp güzel ilerleme kaydedebilirsiniz. Çizgi-Tagem in yarışmasında kullanılan türkçe açıklamalı güzel örnek projeler var.

TI nin son yıllardaki bu atağı ile bence ülkemiz toptancıları da msp430 satarak da PIC kadar olmasa da para kazanabilir (umarım). PIC tekelinden kurtulmamız hepimizin faydasına  ;)

pea

Cevap için teşekkürler :)
Hazırlanan kitaplardaki işlemcilerden 2şer adet sample istedim.Ancak okul maili ile istemedim , tekrar denerim kabul etmezlerse.
Launchpad'i satın alacağım , Newark'ı seçtim.Shipping address'te inatla Company Name istemelerine uyuz oldum , okulun adını girdim.
FedEx Int. Economy ile siparişi verdim.Hadi bakalım :)

mcn

Bende verdim 2 şer adet işlemci bakalım ne olacak :) Kargo ücreti fazla gelmez inş,biyere takılacağını sanmıyorum ama bizim gümrük gene de korkutuyor beni :)

pea

Kargo ücreti normalde ödeme alanında çıkması lazımdı.
Çıktı da , 0$ olarak.Kapıda isteyeceklerini de sanmam.

Sampleda ne olur bilmem.Ama 3 gramlık zarf için bir şey isteyeceklerini sanmıyorum.
Gümrükte 75€ altı ya da az sayılı ürünlerde sorun çıkmaz.Küçük zarflar takılmaz bile.O açıdan korkacak bir şey yok

pisayisi

launchpad msp430 ti nin ürettiği son oyuncak zaman kaybı; kulağınızı tersten göstererek kod yazmayı öğretir sadece :-X
Murat