LPC1768 ile Wifi 802.11b&g Haberleşme

Başlatan haydarpasamikro, 16 Aralık 2011, 00:04:32

haydarpasamikro

MCB1700 lpc1768 li kartım ile wireless ağa bağlanarak veri haberleşmesi yapmayı planlıyorum. Bu wireless birimler evdeki wireless modem olacağı gibi laptop, access point, wireless ağ vs. olabilir. Bir çok üretici firma AT,SPI,I2C,UART arayüzü ile wifi modül geliştirmiş. Ancak 30$ lardan başlıyorlar.

MRF24WB0MB   
http://www.microchip.com/wwwproducts/Devices.aspx?dDocName=en548015

WIZ610WI
wiznet.co.kr

bunlardan birkaçı. Daha ucuz bir çözüm üretmeliyim. Ayrıca modül üreticiye bağımlılık en sevmediğim şey. Wifi çalışmasına yapanların fikrini almak isterim. Mevcutta At89c51cc03 ile enc28j60 üzerinden ethernet kablolu ağ çalışmalarım var.
Mikro Dünyası.Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mikrodenetleyici Atl. Şefi

ErsinErce

Bu tarz modüllere biraz bağlıyız malesef, kapalı kutu olduğu için gözükmüyor ama içinde 1 adet 802.11 transceiver ve 1 adet ARM9 tabanlı işlemci var.
ekstra malzemeler işin cabası tabi, Türkiye koşullarında direk üretmek problemli olur.
USB li çözümlerde RAM ve işlem hızınızı çok etkiler

Microchip'in modülü güzelmiş ama sadece b desteği var, (denemek lazım)

Wiznet'in modülü kaba, bir sürü gereksiz özellik var ve 5V =S

Roving Networks şu an için için SPI desteği yok sadece UART ile çalışıyor(RN-131 de, diğer modüllerinde durum nasıl bilmiyorum)

Şu an elimde RN-131C var, bağlantı ayarlarını  kaydederek enerji verildiğinde ağ varsa otomatik bağlanabiliyor,
trigger modda belirttiğiniz adrese tetiklemede kullandığınız veriyi direk gönderiyor fln güzel özellikleri var
komutları basit ve yaygın birçok modem ile bağlantı testleri yapılmış durumda, bağlantı sorunu olmuyor
yeni çıkan RN-171 modelleri 30$ civarında ve endüstriyel kullanıma uygun

haydarpasamikro

Aslında Wiznet in Wizfi220 modeli sadece wireless aygıt olarak çalışıyor yani daha basit ama wiz610wi aynı wireless modemler gibi repeater, axcess point gibi ekstra özellikler sunuyor. Roving Networks ün daha Türkiye Distribütörü bile yok. En azından ben göremedim. Normalde farnelden malzeme alırım. Ama onu distribütör olarak göremedim sitesinde.
Mikro Dünyası.Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mikrodenetleyici Atl. Şefi