Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

sms ile uzaktan kontrol

Başlatan gasag, 21 Aralık 2011, 00:04:07

gasag

arkadaşlar yardım lütfen  bitirme projesi olarak sms ile uzaktan kontrol almayı planlıyorum yani evdeki cihazları, alarm kontrolu klima vs gibi ama nerden nasıl başlamam gerek bilemiyorum..ccs c ile pic programlama planladım ama led yakıp söndürme dısında pic ile birsey yapmadıgım için aklım çok karışık...buna benzer bi proje yada nerden nasıl başlamam gerek bilgi verir misiniz

Seckin ALAN

projeyi nerden bulursun bilmem ama google'ye sor.
SMS olayında AT komutları ile işlem yapacaksın araştır derim , gene google yardımcı olur.
Birde nokia telefon kullanacaksan S40 ve S60 işletim sistemine sahip telefon kullanma; sebebi sms okumaya AT komutları ile izin vermiyor, sonra uğraşırsın 5 saat :)
Bence ilk baş seri iletişimi öğren ccs c dilinde sonra hemen bir GSM modem/telefon edin; AT komutlarını PCde dene nasıl çalıştığına bak.
Sonra MCU'ya geçersin.
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

Klein

bir zamanlar böyle bir uygulama yapmıştım. Çok uzun zaman olduğu için telefonun markasını hatırlamıyorum.

sendstr("AT+CMGF=1"); // cihaz açıldığında 1 kez gönderilecek.
sendstr("AT+CMGR=900"); // mesajı okumak için gönder
sendstr("AT+cmgd=900"); // mesajı silmek için gönder.

Yanlış hatırlamıyorsam bu komutlarla sadece okunmamış olan mesajı alıyordum. Kayıtlı mesajlara başka şekilde ulaşılıyordu. Bu yüzden mesajı okuduktan sonra siliyordum.

Kullandığım komutlar bunlar. Gerisi sana kalmış.

gasag

sağolun arkadaşlar işte başlayacam bi yerden sizlerin tavsilerinizi dinleyecem