protonda float değişkenin formatı

Başlatan bb_71, 07 Temmuz 2004, 16:31:51

bb_71

merhabalar
proton compiler kullanıyorum ve about'u açtığımda sonsivrinin crack ettiği 2.00 versiyonu yazıyor help'i açtığımda 1.24 versiyonu yazıyor. daha yeni versiyonların olduğunu okuyorum forumda ama nereden indiriliyor bulamadım. öncelikle bu konuda yardım rica ediyorum.

asıl sorum ise burada dim flt as float şeklinde tanımlı float değişkeni printf $f1,1,dec flt şeklinde yazdırdığımda noktadan sonra 3 hane yazıyor. bunu iki haneye nasıl düşürebilirim.

teşekkürler

mmengi

dostum öncelikle sorunun cevabı söyle:

printf $f1,1,dec2 flt       ' Display 2 values after the decimal point

en kısa zamanda 2.1.3 versiyonunu biryerlere yükleyeceğim eğer uygun bir yer biliyorsan herkesin ulaşabileceği çok iyi olur.

bb_71

cevabın için teşekkür ederim. dosyayı upload edebileceğin yer olarak sadece sitenin sıkça kullandığı yahoo groups ları söyleyebilirim ki bunu sende zaten biliyorsundur.

protonun interrupt konusunda pbp'den daha hızlı hareket ettiğini yazmışsın bir konu başlığında. pbp'de bildiğin üzere iki interrupt uygulama şekli var. on interrupt goto ... ve asm int. sanırım gecikme konusu sadece on interrupt goto .... şeklindeki kullanım için geçerli. bu konudaki değerlendirmeni bekliyorum. protona bahsettiğim o konu başlığındaki yazıyı okuduktan sonra kısa bir süre önce başladım ve soracağım daha çok şey olacak diye düşünüyorum

iyi çalışmalar