Arçelik çamaşır makinası (3650 amortisör)

Başlatan Maxim, 25 Aralık 2011, 08:49:04

Maxim

forumda beyaz eşya tamiri ile uğraşan varmı ?
arçelik 3650 çamaşır makinasının kazan amortisörlerini nereden satın alabilirim?
normal arçelik servisi satarmı?

amotrisorler gitmiş
o yüzden sıkmaya geçerken ve biterken kazan fazla hareket ediyor gidip sağa sola çarpıyor
bu nedenden ötürü kapak lastik körüğü kazandan ayrılmış birde su kaçırıyor
körüğe geçici bir çözüm buldum ama amortisörlerin değişmesi şart (2 tane)

rf

Normalde arçelik servisleri yedek parça satışları yok fakat insiyatif ile sattıkları oluyor.

Makinenizin tam modeli ile servise gider ve makinenizin servisin gelemeyeceği bi yerde olduğunu mesela köydeki bağ evinde falan, ozaman verebilirler.

Eğer özel servislere giderseniz satarlar fakat fazla fiyat isteyeceklerdir.

KOSGEB Girişimcilik Desteği Bilgi ve Paylaşım Platformu http://www.girisimcilikdestegi.com/

mdargut

Beyaz eşya tamiri ile uğraşmıyorum ancak birkaç kez evdeki aletlerin arızalanan parçalarını servisten almıştım. Hiç bir sıkıntı çıkarmamışlardı.

jozzef

Olur da parça temini sağlayabilirseniz, yayları da değiştirmenizi öneriririm :)

airforce

Kadıköy yazıcıoğlunun karşısındaki emintaş işhanının bir alt katına indiğinizde yedek parça satan bir dükkan var. Veya ümraniyede Akçelik var sadece yedek parçalar satıyor. Projelerde kullanılabilecek ilginç malzemelerde bulabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Maxim

amortisörleri internet üzerinden alma yoluna gittim, hiç arçelik servisi ile falan uğraşmadım.
araştırdım zaten pahalı değil çifti 15TL
fakat 15TL lik malzemeye 8,5TL kargo parası ödemek zoruma gitti
her zamanki saçma sapan türkiye gerçeğini bir daha yaşamış oldum.

karaköyden malzeme sipariş veriyorsun
istanbul içi kargo parası 7-8 TL tutuyor
amerikadan malzeme alıyorsun buraya 3$ mı ne tutuyor
şimdi küfür etmeyelimde ne yapalım ?

neyse
bugün taktım amortisörleri
eskileri zaten folofoş olmuş
artık sıkmaya geçerken harala-gürele sağa sola çarpmıyor kazan.  :D

yanlız bu amortisörleri anlamadım ben
her tarafı açık amortisör olurmu ya
hareket ettirdinmi tutuyor ama bence yeterli değil onlar
uğraşmak istemedim, aslında bir yolunu bulup bunlardan 4 tane takmak lazım

tayyar

Bir zamanlar annemin eski çamaşır makinesinin amortisörleride problem çıkartmıştı. Amortisörtlerin kazana temas ettiği yerde kırmızı konik biçimli tutucular vardı, amortisörlerin uçları bu başlıklara oturuyordu. bunlardan 2 tanesi kırılmış. hafta sonu olduğu için servis bulamadık o zamanlar ve yokluktan ararken baktıkki  su boruları için kullanılan plastik kör tapalar o plastik sonlandırıcıların yerine tam oturuyordu. Makine yaklaşık 10 senedir kör tapalarla tıkır tıkır çalışıyor :)

Bazen alakasız şeyler çözüm olabiliyor :)
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--