Sogutucu Projesi

Başlatan diablo, 17 Ekim 2002, 21:48:22

ozcan_38

Alıntı yapılan: "diablo"Yok be mikimaus vazgeçmedim de biraz arada derede kaldim.Halen araştirmaya devam ediyorum.Gerçi aklimda daha parlak bir proje daha var. O da bir yürüyen bant üzerinde giden nesneleri pic le saydiricam.Ve bantin altindaki çöp kutusu nesnelerle dolunca Bir robot kolu ile çöp kutusu bulundugu yerden alinacak bir baska kutuya bosaltilacak.Ve tekrar çöp kutusu eski yerine konulacak.Bant kaldigi yerden çalişmaya devam edicek.Ve bu işlemler ayni şekilde devam edicek.Burda biraz mekanik kisim gözümü korkutuyo açikcasi.Çünkü bir yürüyen bant ve en önemlisi bir robot kolu filan var.Pic li devre ise sadece saydirma görevini üstleniyo.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaslar.
Eski forumda bu konu ile ilgili en son bunu demiştim.Kaldigimiz yerden devam edelim arkadaslar.
:idea:

Projenin,izim kodlarının yollarnmısınız.

ihsan

slm beyler biz bir arkadaşl pic proje aldık ama tam olarak karar vermedik bize içinden çıkılabilecek ama hoş bir proje tavsiye edrmisiniz slmlar

ihsan

slm beyler biz bir arkadaşla pic proje aldık ama tam olarak na yapacagımıza karar veremedik bize içinden çıkılabilecek ama hoş bir proje tavsiye edermisiniz slmlar

diablo

özcan38 ben o projeyi yapmaktan vazgeçtim.Su an baslka bir proje yapiyorum.
ihsan anladigim kadariyla biraz basit bir proje ariyorsun.Şöyle bir seye ne dersin;
Bant üzerindeki nesnelerin sayimi (tabi pic le).Bu proje için bir sayii devresi yapicaksin bir de infra red devre o kadar.Banti da bir motor yardimiyla döndürürsün.Neyse projenin kaba taslagi bu.eger projeyi begenirsen sana böyle bir projenin yazilimini da yazip veririm.