tv tuner in input output pinleri?

Başlatan HackTroj, 03 Ocak 2012, 18:36:03

HackTroj

ben eski bozuk bi toshiba 37 ekran tv parçaladım içinden çıkan tuner da sony yazıo ... modelini arattırdım nette ama bulamadım .. çıkmaması normal sanrm .. tv çok eski resimlerini koydugum tuner in pinlerinin ne pin i oldugunu açıklayabilcek arkadaş var mı ... mümkünse notebook için karasal tv kartı yapmak istiyorum

M_B

hocam o tunerle ugrasmayın.
Bacakları yanlıs  hatırlamıyorsam I -UHL UVL B AGC IF olması lazım eksıkte yazmıs olabilirim.
Diyelim tum bacak baglantılarını buldun. Video sinyalını alabilmen icin bir tane IF ( Ara frekans ) devresi yapman lazım. Oda basit bir iş değil. Hele hiç değil.
Onun yerine I2C calısan IF katı ıcınde olan tunerlerden bulup onunla bir şeyler yapılabilir.

Kolay gelsin.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

M_B

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

HackTroj

bi şekilde olabiliyosa önemli değil amacım uğraşmak öğrenmek zaten pic yardımıyla bi tv kartı yapılabilirmi usb