Stm32f103 program atamama

Başlatan SERRO EFE, 03 Ocak 2012, 21:43:11

SERRO EFE

Arkadaşlar demo bordum üzerinde stm32f103vct6 var j-link programlayıcım var ısrar üzerine bi arkadaşın gönderdiği hex i yükledim ve program atamıyorum artık.. :( bootloader da denedim iletişim kuramadı.  Çözüm önerilerinizi bekliyorum çipi kurtarabilirmiyim..

pisayisi

Boot0 pini logic 1 yapılıp, boot1 pini de logic 0 yapılırsa system memory devreye girecek reset işleminden sonra bootloader ile usart1 üzerinden seriport ile program atabilirsiniz. St sitesinden flash loader demonstrator indirin. Muhtemelen yüklediğiniz hex nedeni ile  pin remap yapılıp jtag devre dışı kalmış olabilir.

http://www.st.com/internet/com/SOFTWARE_RESOURCES/SW_COMPONENT/SW_DEMO/um0462.zip

Murat

SERRO EFE

@pisayisi dediklerini yapıp bootloader denedim malesef onlada iletişim kuramadım. Ama stm32f4 discoveriy üzerindeki SWD pinlerini kendi kartıma aktardım ve çipi hemen tanıdı içindeki programı sildim.
Bu sayede discovery kartımızla farklı çiplere program atmayıda gerçekleştirmiş olduk :)

pisayisi

@SERRO EFE ben de f4 kitteki swd kullanarak cn3 jumper ları sökerek stamp stm32 boardu usb den stlink ile  pc ye bağlamak istedim ancak iletişim kurulamıyor. SWD bağlantısını açık olarak nasıl yaptınız...
Murat

SERRO EFE

soketin d2 tarafından başlayarak
1. pin-boş
2.pin-porta.14
3.pin-gnd
4.pin-porta.13
5.pin-portb.4
6.pin-portb.3
connection swd olarak seçili extra bişey yapmadım

kullandığım çip stm32f103vct6

pisayisi

ben serial wire debug modunda sadece gnd, porta14 ve porta15 bağlantısı yapıyordum. ilave pinlerle
PB3/JTDO/TIM2_CH2/SPI1_SCK 55
PB4/JNTRST/TIM3_CH1/SPI1_MISO
kullanarak aslında jtag tipi bir bağlantı oluyor sanırım. stlink programında jtag seçilmesi gerekecek sanırım swd sadece iki pinle yapılan haberleşme olarak tanımlanmış. Artık yarın bir denerim bakalım nasıl olcak, Teşekkürler...
Murat

SERRO EFE

Evet pb.3-pb.4 bağlayınca jtagla programlıyomuş gibi oluyor ama swd seçiliydi. Akşama pb.3-pb.4 ü ayırıp tekrar denemek lazım.
Ayrıca @pisayisi bağlantıları pa14-pa15 olarak yaptığını yazmışsın ben 13 ve 14 numaralı pinlere bağladım. Senin kullandığın işlemci ne bilmiyorum ama bi yanlışlık olmasın.

SERRO EFE

@pisayisi portb.3 ve portb.4 ü işlemciden ayırdım. Stlink işlemciyi tanıdı sadece gnd-pa13-pa14 bağlı debug yapabiliyorum.
Bilgin olsun..