SIEMENS S7 2xx KLAVUZ

Başlatan Turgaycaki, 13 Temmuz 2004, 15:19:36

Turgaycaki

SIEMENS S7 2xx İçin Siemens tarafından hazırlanan 500 sayfalık pdf formatlı ihtiyacı olan mail atsın göndereyim.
tcaki@hurmak.com.tr

aster

dostum, istersen guruplarımızdan birine koy isteyen alsın veya bana gönder ben halledeyim
selamlar
aster@picproje.org

Turgaycaki

dostum sana gönderiyorum ama 6.5 mb umarım alabilirsin

alayli

Cehaletimi bağışlayın ama, nedir bu SIEMENS S7 2xx ?
Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)

Turgaycaki

siemens firmasının ürettiği 212 s7216 s7 216 gibi cpu ya sahip PLC (Programlanabilir Lojik Denetleyici) umarım bu kadar bilgi yeterlidir.

byka

Alıntı yapılan: "Turgaycaki"SIEMENS S7 2xx İçin Siemens tarafından hazırlanan 500 sayfalık pdf formatlı ihtiyacı olan mail atsın göndereyim.
tcaki@hurmak.com.tr

sevgili arkadasım neden e-mail atmalarını istediinki? :) .bu dosyayı ben daha once burdaki baslık altında vermiştim herkes indirebilsin diye

https://www.picproje.org/index.php/topic,3396&highlight=

keske yeni bir baslık atmadan once board içine bir arama yapsaydın :?
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

cozturk

haklısın üstad. hem 50 kişi email atıp dosyayı istese her halde arkadaş hepsine teker teker gönderecekmiş.

Turgaycaki

Arkadaşlar kusura bakmayın araştırmadan başlık yazdık özür dileriz sizleri meşgul ettik.
Ben bunu içtenlikle ihtiyac olabilir diye paylaşmak açısından yazmıştım. Bu konuda dalga geçmenize gerek yok. Ben firma reklamı yapmak veya sempatisi kazanmak gibi niyetim yok bilmem anlatabildim mi??

kusura bakmayın Cahilliğimden dolayı biz bilgiyi karşılıksız paylaşabilenlerdeniz. Gerekirse mail gönderemezsem cd olarak coğaltır her isteyene gönderirim benim için çok zor bir olay değil üç kuruşluk cd parası beni yıkmaz. İnanın bu tavrınıza kırıldım.

byka

hocam kırılmana ne gerek var ben senin yardımını rencide etmek için yazmadım sadece board da var bu zaten diye haber vermek istedim
teşekkür ederim samimiyetineize

zaten bu tür anlatımları kelimelerle anlatmakta problem ler yasanıyor

çünkü insan beden dilini kullanamıyor kelimelerle
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

aster

işte, günümüz içinde en çok yaptığımız olaylar
ön yargı lı davranmak
bunu da herkez yapıyor ben, sen ve onlar
gerçi yazılarımızda beden dilini kullanmamız biraz zor  
Makaleler bölümüzde BEDEN DİLİ başlıklı makaleler dizisinde bunu işliyorum ama en az okunan sayfalar malesef bunlar
halbuki bu anlatımlar yaşantımızda bize ne kadar çok lazım oluyor değilmi

bu yazıları kimseyi kınamak için yazmadım bilinmesini isterim

kısa bir hikaye vermek istiyorum
https://www.picproje.org/index.php/topic,20849#20849

HEPİMİZE ÖN YARGISIZ GÜNLER

Turgaycaki

ARKADAŞLAR BENİM BU KONUDA HASSAS OLMAMIN NEDENİ BEN BİR KURULUŞTA OTOMASYON SORUMLUSU OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM PLC DE SIEMENS URUNLERİ KULLANIYORDUM AMA ARTIK KULLANMIYORUM NEDEN DERSENİZ S7 200 SERİSİNİ KULLANMAK ÇOK RAHAT AMA SIEMENSTEN BİLGİ ALMAK ÇOK ZOR KUTUDAN KULLANMA KILAVUZU DAHİ ÇIKMIYOR BİLGİ İSTEDİĞİNDE BİR ŞEY SORDUĞUNUZDA O ÜRÜN BUNU YAPIYOR DİYOR NASIL OLUYOR YOL GÖSTERİRMİSİNİZ DEDİĞİNİZDE SİZİN YAPMANIZ GEREK YAPAMIYORSANIZ BİZ YAPALIM DİYEREK ÜCRET TALEP EDİLİYOR. VEYA OTOMASYON BAYİSİNE YÖNLENDİRMEYE ÇALIŞIYOR. BEN PLC LERİ YAPMAK BİR SİSTEM KURMAK İÇİN ALIYORUM KURDURTMAK İÇİN DEĞİL. BU BİLGİLER NE KADAR ÖNEMLİ DÜŞÜNSENİZE PLC İLE YENİ TANIŞMIŞSINIZ ÜRÜNE BİR ŞEKİLDE ULAŞTINIZ AMA BİLGİ YOK NE YAPACAĞINIZI BİLMİYORSUNUZ YARDIM EDENDE YOK SAĞOLALIM BİZLERDE BURNUMUZDAN KIL ALDIRMAYIZ BİLİYORUZ YA BU İŞİ BİLGİYE İHTİYAÇ DUYAN OTOMASYONLA İLGİLİ SORUNU OLANLAR NASILSA BİRER YOLUNACAK KAZ. BEN BİLDİKLERİMİ KARŞILIKSIZ VERMEYE HAZIRIM BİLDİKLERİMİ ÖĞRENENE KADAR PLC LERİN BAŞINDA ÇOK UYKUSUZ GECELERİM GEÇTİ.
LAFA GELİNCE BİLGİ PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR DERİZ AMA KAÇIMIZ BİLGİYİ KARŞILIKSIZ PAYLAŞTIK BU GÜNE KADAR...

Turgaycaki

HER NEYSE HAYAT HERSEYE RAGMEN DEVAM EDİYOR.
OTOMASYON OLSADA OLMASADA BİZLER SADECE HAYATI BİRAZ DAHA KOLAYLAŞTIRIYORUZ

alayli

Alıntı yapılan: "Turgaycaki"...LAFA GELİNCE BİLGİ PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR DERİZ AMA KAÇIMIZ BİLGİYİ KARŞILIKSIZ PAYLAŞTIK BU GÜNE KADAR...

Arkadaşım kusura bakma ama bu laflar böyle bir sitede sarfedilirken birazcık düşünülür.  8O Bu borddaki yardımlaşma ve dayanışmanın bir örneği daha yok ülkemizde. Sen bordu bir adam akıllı gez, bilgi paylaşımı nedir gör.
Hem bu alınganlık neden? Arkadaşlar sana haklı bir sitemde bulunmuşlar. Hatta iyilik yapmışlar. "Madem elinde paylaşmak istediğin bir belge var, bir yere upload et herkes gitsin alsın" demişler. Sen de uğraşma onlar da.
Bu şekilde büyük harf kullanarak (ki nette bağırmak olarak anlaşılır) mesaj atmak iyi niyetine gölge düşürüyor. Aster ve Byka'nın yazdıklarını neden üzerine alıyorsun ki? Onlar ortaya konuşmuş, lafı orta yere koymuşlar ihtiyacı olan kulağına küpe yapsın diye. Senin üzerine alman yersiz di mi ama? :)
Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)

cozturk

Turgaycaki kardeş, elbette alınacak kızacak bişey yok . zaten çoğumuzun kim olduğu belli değil. durum böyle iken kim kime nasıl gücenecek ben de anlamış değilim. zaten teknik bilgi içermeyen mesajlarımızı silecek otomatik bir mekanizma ya da vakti müsait moderator arkadaşlar olsa da hepimiz rahat etsek diye düşünüyorum. hatta benim bu mesajım bile boştur. SIEMENS S7 2xx KLAVUZ Başlığına yeni mesaj gelmiş diye baktıktan sonra bu mesajın içeriğini okuyan arkadaşlar umarım kızmaz.

Teşekkür, özür filan olmasın. saf bilgi olsun. Çok isteyen olursa serbest bölge gibi bir yerde Teşekkür, özür başlığı açılsın. meraklısı okusun isterim. 20856-27254732405320 nolu mesaj için özür yazacak
Alıntı yapılan: "Turgaycaki"..KAÇIMIZ BİLGİYİ KARŞILIKSIZ PAYLAŞTIK BU GÜNE KADAR...
Bilginin raf ömrü çok kısadır. Hazine değerindeki belge veya prog. 1 hafta sonra 1$ bile etmeyebilir.Bilginin raf ömrü çok kısadır. Böyle "bilgi" içermeyen bir mesaj yazdığım için ayrıca özür dilerim. :D[/size]

salim ALTIN

Alıntı yapılan: "Turgaycaki"PLC DE SIEMENS URUNLERİ KULLANIYORDUM AMA ARTIK KULLANMIYORUM SIEMENSTEN BİLGİ ALMAK ÇOK ZOR KUTUDAN KULLANMA KILAVUZU DAHİ ÇIKMIYOR BİLGİ İSTEDİĞİNDE BİR ŞEY SORDUĞUNUZDA O ÜRÜN BUNU YAPIYOR DİYOR NASIL OLUYOR YOL GÖSTERİRMİSİNİZ DEDİĞİNİZDE SİZİN YAPMANIZ GEREK YAPAMIYORSANIZ BİZ YAPALIM DİYEREK ÜCRET TALEP EDİLİYOR.
LAFA GELİNCE BİLGİ PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR DERİZ AMA KAÇIMIZ BİLGİYİ KARŞILIKSIZ PAYLAŞTIK BU GÜNE KADAR...

Dostum bu konuda haklısın. Tüm yazdıklarında. Benimde siemens plc ile ilgili yaşadığım bir anım var. Çalıştığım firmada kullanmıştık. Özellikleri içinde görünen bir fonksiyonu bir türlü kullanamıyorduk. Meğer aktif değilmiş açılması gerekiyormuş. 1000$ para verdik te açtılar.!!!
BİRDE ARKADAŞLAR BU ADAMLAR LİSTE FİYATI DİYE BİR ŞEY YAPIYORLAR SONRA O FİYATTAN %65 ORANINDA İSKONTO YAPIYORLAR. BU TİCARET ALMANYADA DA AYNI MI MERAK EDİYORUM DOĞRUSU.
Sen ne kullanıyorsun artık. Tecrübeli biri olarak ne tavsiyen olur. Hangi plc kullanım ve destek olarak daha iyi. Gerçi ben kullanmıyorum ama yakında lazım olmaya başlayacak sanırım.
Paylaşmak konusunda ise bir anı anlatayım yine sıkacağım biraz ama ...
Marmara depremi ertesi sabah, zeynep kamil kan merkezine gittik kan vermeye, Ana baba günü, bir kız ağlıyor - nasıl olur ya diyor sürekli. Meğer 50 kilonun altında kilosu diye kan almak istemiyorlarmış. ne yapsın o an elinden gelen yanlızca o kadar.Bir saat bekledik.9 kişiden aynı anda kan alıyorlar. beş dakika sürüyor en fazla. dışarı çıktık kuyruk toptaşına doğru uzamıştı...  o insanlar bunu,  o günü anlatmak bile istemezler. Yapabildikleri bu kadar olması nedeni ile aslında gönüllerinden geçen çok daha fazla olmasına rağmen.
Yanlızca bilgiyi değil hayatı da paylaşmak lazım. Hemde karşılıksız. Bunu yapabilen o kadar çok insan var ki. Ve o insanlar bunu sessiz yaptığı için belki sanada azmışlar gibi gelmiştir. Bu bordda da onlardan bolca var merak etme... Sen gönlünden geçenleri ver, neler kazandığına şaşıracaksın bir gün.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....