matematik kitabı tavsiye isteği

Başlatan fryrmnd, 08 Ocak 2012, 19:47:06

fryrmnd

İyi akşamlar arkadaşlar. İyice unuttuğum matematik1 ve matematik2 hatta diferansiyel denklemler(üçü bir arada olmuyor genelde sanırım) için kitap önerebilirmisiniz. pdf değilde basılı almayı düşünüyorum. ingilizce de olabilir. tabii ingilizcesini aratmıyacak kadar güzel derecede çevrilmişleri varsa türkçe olanı da olabilir. aslında kitapçıda biraz incelemek lazım sanırım ama kitapçıya gitmeden "aklında şu kitap da bulunsun ,gidince göz atarsın" diyeceğiniz bir kitap. şimdiden teşekkür ederim.

Tlepsh

Calculus ve Schaum serisinin kitaplarını tavsiye edebilirim.

Selamlar...

ferdem

Schaum serisi kitaplarda bolca çözümlü/cevaplı soru oluyor. Bence en etkili öğrenme bol soru çözerek oluyor.

Tagli

Bu kitap iyidir ama temel Calculus konularına pek değinmez. Doğrudan diferansiyel denklemler ile başlar. Vermiş olduğum bağlantıda konu listesi de gözüküyor. Bağlantıda gözüken 9. versiyon. 10. versiyon da çıkmış.
Gökçe Tağlıoğlu

mir_as82

Hocam sana şunu söyleyebilirim. Eğer işin mantığını anlayacaksan Calculus daha iyidir. Ben kütüphanede birçok kitaba bakmışımdır en iyisi bana göre Calculus geldi.

muhendisbey

Calculus iyidir ama Türkçe baskısı var mı bilmiyorum. Eğer İngilizcen iyiyse zaten problem yok :)
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

berat23

matematikten kasıt calculus ise bunun babası thomas'tır.çevirisi berbat,orjinalini almak mantıklı.piyasada illegal versiyonları da rahatlıkla bulunabiliyor,bu da ek bilgi olsun:)

kreyszig,mühendislik matematiği kitabı olduğundan temel calculus konularına değinmez.bu kitap gibi aklıma gelen selçuk bayın'ın kitabı var.diff. denk. için ross var hatta çevirisi de var ama çevirisine hiç bakmadım.

schaums, bol örnekli konu anlatmayan bir kitap serisidir.ben şahsen anlamak isteyene tavsiye etmem.

Erol YILMAZ

sigmoid

Hocam bunun Advanced olmayanı da var mı?

fryrmnd

teşekkür ederim arkadaşlar. şuan benim için calculus iyi olucak galiba. nasip olursa sonrasında kreyszig in kitabına bakarım.

mir_as82

Evet hocam. benim evde calculusun çevirisi var. Senin imkanın varsa ingilizcesini al. Hem de ingilizcen gelişir.

fryrmnd

http://www.amazon.com/Thomas-Calculus-Early-Transcendentals-Upgrade/dp/0321495756/ref=sr_1_52?s=books&ie=UTF8&qid=1326136067&sr=1-52

sanırım linkteki. tam emin değilim. ünide türkçe bir kitaptan matemetik bölümünden bri hoca vermişti dersi. o yüzden calculus la pek işimiz olmadı.
o kadar unutmuşum ki kitabın adını bile hatırmayamadım.

ingilizcesini denicem . anlayabiliyorum az çok. matamatik de gördük bir  kere de olsa. bakalım inşallah faydasını görürüm.