Ürün etiketi, Garanti Etiketi baskısı

Başlatan t2, 13 Ocak 2012, 17:12:37

t2

Kolayca yırtılabilen, garanti etiketi  bastırmak istiyorum veya lazer yazıcıdan kendim basmak isterim.  Nerede bulunur?

Kabil ATICI

kırtasiyelerde satılan etiketler var, ama bu ürünleri laser yazıcıya sokma konusu biraz sıkıntı oluyor diye biliyorum. Herhangi bir etiket yerinden kalkarsa fuser ünitesine yapışıyor ve fuser ünitesinde sorun oluyor. (illede öyle olur diye bir şey yok, ihitmali yüksek) O yüzden bu tür ürünleri iğneli yazıcı veya mürrekep püskürtmeli yazıcılar daha uygun oluyor.
Baskı için matbacıların cevap vermesi daha uygun olur.
ambar7

Maxim

t2 hocam onu malesef siz yapamazsınız
yaptığınız şey fazlası ile sağlam olacaktır  :)

doğru düzgün birşey olsun istiyorsanız, kağıdın çok ince hatta araları kesik kesik olmalıki sökmeye kalkınca hemen bozulsun dağılsın
laserde falan bunu yapmak mümkün değil
zaten matbaalar bu konuda tecrübeliler

z

Kopye edilemeyecek logo vs nasıl çizersiniz bilemem.

Eğer böyle bir logoyu etiket kağıdına basar ardından da bu kağıdı dikiş makinesinde ipliksiz şekilde dikiyormuş gibi delik deşik ederseniz belki işinizi görebilir.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Klein

Eğer seri imalat ise,  etiketçilerde cam elyafından üretildiği söylenen metalik renkli folyoya benzer bir malzeme var. dışarıdan bakıldığında gerçekten de reflektör gibi duruyor. sökmeye çalıştığınızda tırnağınızı attığınız yer parçalanıyor. Eskiden seri imalat olmayan cihazlarda ince alüminyum folyo kullanırdım. Ütü ile PCB baskı tekniği ile üzerine baskı yapılabilir. hatta renkli baskı bile olabilir.

t2

Piyasada cihazların üzerinde oluyor tam kapağın kutuya temas ettiği yerde oluyor içi açılacak gibi olursa kopuyor. Yani tam fabrikasyon hali ne ise ondan olsa iyi olur.  Tabi bu etiketlere  çarpı veya çentik işaretiyle tarih işaretleniyor. Bunun yerine her biri farklı seri no içerse daha iyi olur.

Klein

Etiket üzerinde seri no olsun deyince iş değişiyor. imkansız değil ama , karşınıza çıkabilecek rakamı duyunca inanın istemezsiniz.

t2

Sonradan garanti ve ürün etiketi beraber olsun diye düşünerek tek etiket basabilirim diye düşündüm.

Etiket yazıcısı almak gerekiyor. Yazıların kalıcı olması için Ribbon gerekiyormuş .

Fakat öncelikle etiketi alıp lazer yazıcıdan basmaya çalışacağım.

Termal Yanyana 4'lü Etiket Rulo şeklinde
Bu termal etiket nedir? Mürekkep kartuşu gerekmeden, faks kağıdı veya yazarkasa fişi gibi bir süre sonra kaybolan ısıyla silinen bir yazı mı yazılır? Yoksa termal etiket lazer yazıcı ile kullanılamaz sadece özel yazıcısında mı kullanılır? lazerden baskı  yapmak istesem olur mu?

Alıntı YapTermal Etiket
Kağıt üzerine ribon kullanılmadan direkt olarak ısı yöntemi ile baskı alınır. Nem, alkol ve ışığa duyarlı olduğundan raf ömrü kısa bir etiket çeşididir. Sıcağa dayanıklı olmadığı için üzerindeki bilgiler kalıcı değildir. Genellikle düşük maliyetli olduğu için market etiketi, terazi etiketi, manav etiketi, kasap etiketi, şarküteri etiketi olarak kullanılmaktadır.

Lamine Termal Etiket Her iki yüzeyi de lamine edilerek nem ve aşırı ışığa karşı dayanıklı hale getirilmiş bir termal etiket tipidir. Ekonomik termal etikete oranla üzerindeki yazılar daha kalıcıdır.

Termal Karton Etiket Baskı yüzeyi termal kaplı kartondan üretilmiş etiket çeşididir. Genellikle ekonomik termal malzeme kullanılır. Ribon kullanılmadığı için baskı maliyeti ekonomik bir etikettir. Işığa ve neme karşı hassas olduğu için uzun süreli işlerde tercih edilmemektedir. Sezonluk ürünler için Tekstil Etiketleri, Maç Biletleri, Yaka kartları ve giriş Kartları, Fuar ve organizasyon biletleri, Raf Etiketleri, Market etiketleri olarak uygulamaları mevcuttur.

Termal Ttr Karton Etiket
İki yüzüde kuşe kaplanmış, ya da yüzeyi kuşe kaplanmış karton kağıttan üretilen baskılı etiket çeşididir. Zemine renkli baskı ile barkod yazıcıda TTR baskı yapmak mümkündür. Kütüphanelerde okuyucu kartları,Tekstil Etiketleri, Fuar giriş biletleri, maç biletleri, vs gibi uygulamalarda kullanılabilmektedir.

Kullanım Alanları: Terazi Etiketi, Ambalaj Etiketleri, Özel Etiket, Boş Etiket, Termal Etiket, Ürün Etiketleri ve Kısa süreli uygulamalarda kullanılabilir.

Kabil ATICI

Termal kağıt ürünler laser yazıcıda kullanılmaz. Laser yazıcı toner bakısını kağıda sabitlemek için fuser ünitesinde yaklaşık 250 derecede kağıdı ısıtır, toneri eritir ve kağıda yapıştırır. Bu sıcaklık termal kağıdı karartır.

Temal kağıt üzerine baskı kendisi sıcaklık üreten bir kafa ile gerçekleştirilir. ( direnç dizisi. Üzerinden akım geçirilen elemanın ısınması ile baskı yapılır.)
ambar7

t2

Evet hocam öyleymiş. Ben de kuşe etiket sipariş ettim.  Bunu lazerde kullanmaya çalışacağım. Etiket yazıcıında kullanmak istersem  ribbon kullanmam gerekir gibi görünüyor. Yoksa termal olmadığı için baskı çıkmaz.

salim ALTIN

Merhaba.
Gerçek Garanti etiketi boya bazlı bir kağıt şeklindedir. Serigrafta baskı yapılır. kağıt üzerinde  iken elle yerinden çıkarılıp cihaza yapıştırılabilir. Cihaz üzerinde iken kurur ve sertleşir.
ısıtarak filan yerinden çıkaramazsınız. Hemen kırılır, parçalanır.
Diğer modeller ancak ürün etiketi olur.
Leksan , garanti etiketi filan lazımsa bizim ümit ile konuşun.
http://redlineserigraf.com/
Redline Ümit KIZILIRMAK 0555 5098981
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....