TOPTAN MALZEME ALIMI İÇİN HANGİ SİTE

Başlatan KIRIKDR, 17 Ocak 2012, 16:11:35

KIRIKDR

Arkadaşlar üretim yapmak üzere temel komponentlerden satın alacağım site arıyorum.. Uygun fiyata nereden temin edebilirim siz hangi sitelerden temin ediyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim..

t2

Bence üretim yapmak için tüm komponentleri uygun fiyattan alabileceğiniz tek bir yer  bulunamaz. Pasif olanları bir yerden  aktif olanların bazısını oradan bazısını şuradan kimisinide başka  yerden alabilirsiniz. Hepsini teslim ederim diyen firma varsa da sağdan soldan toplayıp verecektir.

Pasif komponent konusunda Türkiyede bildiğim bir toptancı çemenardagül'dür. Bazı aktif komponent de bulunur. Aman dikkat edin malın iyisinden isteyin yoksa...

Erol YILMAZ

Batı Elektronik ten alabilirsiniz,
Megasan da da çeşit geniştir,  fiyatları da geniş tutarlar biraz...
Özdisan ürünleri genel olarak biraz daha seçkindir, fiyatları da aynı şekilde...

gokhangokcen

arkadaşlar biraz konudan farklı ama led konusunda çalıştığınız,bildiğiniz ve güven duyduğunuz firma var mı acaba bir kaç firma ile çalışıyorum fakat bazı sıkıntılar yaşamaktayım bir gelen partideki renk tonu ile bir sonraki partideki ledde dünyalar kadar fark var aynı marka ve aynı tarihte üretim olan ledde bile..
Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.

mezire

patates malzeme satmayan güvenilir firma varmı acaba.

piyasadan farklı  dükkanlardan uln2803a aldım. devreye taktığımda bazılarında  sorunlar çıkıyor. bazı bacaklar vcc ile kısa devre görünüyor.

kaliteli malzeme  satan yerleri yazarsanız sevinirim.

Okan AKÇA

yurtdışından temin edebilirsiniz türk firmalarınla calışmamamanızı oneririm

Okan AKÇA

gümrük parasını odeyerek digikeyden tedarik edebilirsiniz. gümrük parasıda abatılacak bir  rakam degil

skara1214

Alıntı yapılan: cyclone - 17 Ocak 2012, 22:12:37
gümrük parasını odeyerek digikeyden tedarik edebilirsiniz. gümrük parasıda abatılacak bir  rakam değil
aslında en iyisi öyle yerlerden almakta,gümrük adamı düşündürüyor,mesela  500 tllik bir mal alımı için gümrük ne kadar tutar?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

NecroCapo

Türkiye'de mouser, digikey gibi geniş kapsamlı ve kaliteli bir site ne zaman açılacak acaba ? Mükemmel bir veritabanı sistemleri var. Tüm komponentler kendi aralarında çok iyi bir şekilde gruplandırılmış, o gruplar arasında ihtiyacınız olan ürünü bulmak, arama yapmak çok kolay. Her komponentin en ufak parametresini bile girmişler sisteme, her ürünün (dirençlerin bile) datasheeti var. Projelerinizde kullandığınız malzemelerin listesini yapıp, her seferinde aynı malzemeler için tek tek uğraşmıyorsunuz, direkt olarak X projesinden 10 adet sipariş veriyorsunuz.

Yalnız bence Türkiye'de bu işi ilk kim yaparsa malı götürecek, bu konuda büyük bir eksiklik var.

CoşkuN

Alıntı yapılan: NecroCapo - 18 Ocak 2012, 09:54:01
Türkiye'de mouser, digikey gibi geniş kapsamlı ve kaliteli bir site ne zaman açılacak acaba ? Mükemmel bir veritabanı sistemleri var. Tüm komponentler kendi aralarında çok iyi bir şekilde gruplandırılmış, o gruplar arasında ihtiyacınız olan ürünü bulmak, arama yapmak çok kolay. Her komponentin en ufak parametresini bile girmişler sisteme, her ürünün (dirençlerin bile) datasheeti var. Projelerinizde kullandığınız malzemelerin listesini yapıp, her seferinde aynı malzemeler için tek tek uğraşmıyorsunuz, direkt olarak X projesinden 10 adet sipariş veriyorsunuz.

Yalnız bence Türkiye'de bu işi ilk kim yaparsa malı götürecek, bu konuda büyük bir eksiklik var.

Bunun için ülkemizde elektronik sektörünün belirli bir hacime ulaşması gerekiyor sanırım...

Okan AKÇA

bir cok firma bu tür yerlerden alıyor.

My75

Alıntı yapılan: t2 - 17 Ocak 2012, 16:15:33
Bence üretim yapmak için tüm komponentleri uygun fiyattan alabileceğiniz tek bir yer  bulunamaz. Pasif olanları bir yerden  aktif olanların bazısını oradan bazısını şuradan kimisinide başka  yerden alabilirsiniz. Hepsini teslim ederim diyen firma varsa da sağdan soldan toplayıp verecektir.

Pasif komponent konusunda Türkiyede bildiğim bir toptancı çemenardagül'dür. Bazı aktif komponent de bulunur. Aman dikkat edin malın iyisinden isteyin yoksa...

O mal aynen geri gelir,gelmesi sorun değil üretici olarak itibarınız sarsılır..
Ben son kazıktan sonra bu firma ile alışverişi kestim,reklam olacak ama çemenden aldığım 1.55$' lık Pic'i buradan 1.1$'a sipariş ettim.1000 adetlik siparişde yediğim kazığı siz hesaplayın..

Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

t2

bidahaki sefere sen gene çemene git. 1.1e başka yerden alıyorum de, bu sefer  1$ a verebilir. Bu firma böyle ,  bazen listede kafama göre indirim yapıyorum hiç sesini çıkarmıyor. yani fiyatları biliyormuşum gibi davranıyorum. Bazen de geçen sefer kaça vermiştik diye sana sorar.  düşük söylersin belki yer. yemezse, yanlış hatırlamış olabilirim,  emin değilim dersin

My75

Alıntı yapılan: t2 - 18 Ocak 2012, 22:13:59
bidahaki sefere sen gene çemene git. 1.1e başka yerden alıyorum de, bu sefer  1$ a verebilir. Bu firma böyle ,  bazen listede kafama göre indirim yapıyorum hiç sesini çıkarmıyor. yani fiyatları biliyormuşum gibi davranıyorum. Bazen de geçen sefer kaça vermiştik diye sana sorar.  düşük söylersin belki yer. yemezse, yanlış hatırlamış olabilirim,  emin değilim dersin

Bilgisayardan en son alıma bakıyorlar.Yani sesini çıkartmazsan hep ilk aldığın fiyattan veriyorlar.Bahsettiğim Pic16F688,bundan 6 ay kadar önce pek yaygın değildi sanırım o yüzden 1.55'den vermişlerdi,diğer firmadan 1.1$ fiyat aldım 1 hafta önce..Yani ürünün fiyatı düşmüş olabilir ama demiyorki kardeşim sen bizim devamlı müşterimizsin gel bu fiyatı düşürelim,yok öyle bir düşünce ilk fiyattan kastır gitsin..

Elektret mikrofon kullananların dikkatine..Çemenden 1000 adet mikrofon aldım,ellerinde yoktu,başka yerden temin edip verdiler hemen..0.15$' dan verdiler..Bende mikrofonu detaylı bir testden geçirmeden(Bu benim hatam,ses var ama arka planda distorsiyon var) üretime aldım.Aşırı şikayet gelince tüm malı geri çektim,incelediğimde mikrofonun manyetik alandan aşırı etkilendiğini gördüm,elini yaklaştırınca bile aşırı bir ınıltı oluşuyor..

150$ beni öldürmez,ama o kadar mikrofonun tekrar değişmesi ve harcanan emek bana çok koydu..Üstelik Karaköyde sıradan bir yere sordum daha iyi olan başka bir mikrofon için perakende fiyat 0.09$ dediklerinde tepem iyice attı ve onlarla alışverişi kestim..

Gerçi bu vesile ile bir yerde çok iyi bir mal buldum,bir ürün için gelmiş ve kalmış,panasonic,blendaj ve konnektörlü çok kaliteli bir mikrofon,en azından kablolama derdi yok..17.000 adet için 0.08$ fiyat alınca tüm malı aldım..

Neyse burada kötü reklam yaptım ama birileri müşterilerine değer vermeyi anlamalı (@t2 sen üstüne alınma seninki iş stresi belli :D) ,demekki bir yerden mal alırken ara ara  başka yerleride sorgulamak gerektiğini öğrenmiş oldum..
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

fahri-

hocam yalnız 0,15$   0.8 ve 0.9$ dan daha ucuz :)  Yani sizi kazıklamamışlar sanki. mal yaramaz ayrı bir konu ...