Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

E-Ticaret

Başlatan t2, 17 Ocak 2012, 17:27:09

t2

Türkiye'de  internet kullanıcılarının durumu içler acısı, Hiç telefon etmeden, web sitesi üzerinden kayıt olup, sipariş verebilen müşteri sayısı az. Acaba ürünler ve firma gerçek midir diye arıyorlar. parayı göndersek gerçekten malı gönderir misiniz? diye arıyor . Sipariş verdim, defalarca aradım, telefona  çıkmadınız diye arıyor. bunu mail ile yazıyor gönderilen cevabı okumuyor. 

tayyar

Hayırdır hocam?
Alıntı yapılan: t2 - 17 Ocak 2012, 17:27:09
Hiç telefon etmeden, web sitesi üzerinden kayıt olup, sipariş verebilen müşteri sayısı 2-3 kişiyi geçmez.

Sanırım bu 2-3 kişinin içerisindeyim.
2-3 saat oldu dealextremeden 3. siparişimi verdim :)
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

muhittin_kaplan

Sırayı kaçırmadan 3 kişinin içerisine gireyim  ::)

K46

Sadece ebaydan ondan fazla alışverişim oldu, yurtiçindekileri 100'lerle ifade edebilirim, telefonla aradığım firma sayısı üç-beşi geçmez. Sanırım listenin en başındaki de benim :)
Bak, ibret al, yere düşen yaprağa, O da eskiden, yukarıdan bakardı toprağa!

teknikelektronikci

elektronikciler bilgisayarcilar haric demek gerekyior bence :)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

My75

Aslında bu duruma kızmamak gerekir,niye dersen Türkiye'de stoğunda olmayan malı sırf sitesi zengin gözüksün yada talep halinde başka yerden temin ederim mantığı taşıyan o kadar çok firma varki..Bu yüzden insanlarda güven kalmadı artık.En basiti bir firmanın sitesinde Axicom marka bir röle gördüm ve bu firmanın 2. katta olduğunu iletişim adresinden gördüm.Hemen gittim ve bizde öyle bir ürün yok dediler..Bende sitenizde ne işi var dedim o zaman ve çıktım..Yani her şeyden önce piyasadaki bazı çakallar yüzünden insanlar önce doğrulamak ister,buda normal bir durumdur..
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

t2

Tam mesai bitmek üzere, adam güçbela kayıt oldu sipariş verdi ödeme yapmadı yapamadı. muhtemelen telefona çıkmadığım için. ne diye arıyor anlamadım. siparişi verdin karşına hesap no çıktı, 5 defa aramadan sipariş veremiyor muhtemelen yarın arayıp tantana yapacak ulaşamadım diyecek.  tam sopalık adam. doğrulama işini zaten defalarca arayıp yapmıştı. ürün var 15 dakika içinde işlemi tamamlarsanız ödeme yaparsanız gönderecez dedik. aynı bankadan yaparsanız hemen hesaba geçer dedik. tamam aynı bankadan havale  yapıyorum dedi.  fakat neden sonra yeniden aradı bilmiyorum. eski yeni müşteri fark etmez hepsi aynı kazmalıkta. Galiba ben e-ticareti yanlış yorumladım. Acaba telefonu 900lü hatlara mı çevirsem

Maxim

Alıntı yapılan: My75 - 17 Ocak 2012, 19:03:17
Aslında bu duruma kızmamak gerekir,niye dersen Türkiye'de stoğunda olmayan malı sırf sitesi zengin gözüksün yada talep halinde başka yerden temin ederim mantığı taşıyan o kadar çok firma varki..Bu yüzden insanlarda güven kalmadı artık.En basiti bir firmanın sitesinde Axicom marka bir röle gördüm ve bu firmanın 2. katta olduğunu iletişim adresinden gördüm.Hemen gittim ve bizde öyle bir ürün yok dediler..Bende sitenizde ne işi var dedim o zaman ve çıktım..Yani her şeyden önce piyasadaki bazı çakallar yüzünden insanlar önce doğrulamak ister,buda normal bir durumdur..

aynı şeyleri yazacaktım gerek kalmadı
@T2
senin internet satış sayfan düzgün çalışıyor olabilir ama o kadar çok saçma sapan düzgün iş yapmayan firma varki bu ülkede sende biliyorsun.
İnsanların kazmalıkları değil sadece olay, büyük bir kısmıda güvenememekten .

salih18200

Araması çok normal ama sınırı aşmadan, sonuçta internette online satış yapmak çok kolay önüne gelen herkes e-ticaret sitesi açabilir. Bence sevinmeniz lazım hizmetinizden memnun kalırsa alışverişe devam eder. Arkadaşlarına tavsiye eder siz kazanırsınız....

K46

Alıntı yapılan: t2 - 17 Ocak 2012, 19:05:04
Tam mesai bitmek üzere, adam güçbela kayıt oldu sipariş verdi ödeme yapmadı yapamadı. muhtemelen telefona çıkmadığım için. ne diye arıyor anlamadım. siparişi verdin karşına hesap no çıktı, ödeme yi bildirmek için ayrıca aramanıza  gerek yoktur yazısı çıktı. vay gerizekalı vay. 5 defa aramadan sipariş veremiyor muhtemelen yarın arayıp tantana yapacak ulaşamadım diyecek.  tam sopalık adam.

Yabancılar müşteriyi memnun etmek için, kendileri telefonla aramak dahil, her yolu deniyorlarken, bizde müşteri telefonla aradı diye hakaretin bini bir para.
E-ticaret gelişti, rekabet arttı, müşteri memnuniyeti ön planda artık diye düşünürken, orda da müşteri değil de, mesai bitimi velinimet olmuş.
Bu kafayla elalem aya giderken bizde yaya gidilmez de ne yapılır? Mesai bitse de gitsek ha, işyeri sizin olsaydı da aynı şeyleri düşünürmüydünüz acaba?
Bak, ibret al, yere düşen yaprağa, O da eskiden, yukarıdan bakardı toprağa!

sigmoid

Alıntı yapılan: t2 - 17 Ocak 2012, 17:27:09
Türkiye'de  internet kullanıcılarının durumu içler acısı, Hiç telefon etmeden, web sitesi üzerinden kayıt olup, sipariş verebilen müşteri sayısı ..kişiyi geçmez.  Bu müşteriler, vatandaşlar kazmadır. Adam, okumuyor , dinlemiyor duymuyor. taş, robot . türkçesi kıt, anlayışı kıt. internette ne işin var madem. stok durumu yazıyorsun, acaba stok ve ürünler gerçek midir diye arıyor. orada biri var mı diye arıyor. parayı göndersek gerçekten malı gönderir misiniz? diye arıyor . yok öyle yağma bir site yapayım site kendi kendine çalışsın sipariş alsın bende paraları toplayayım olmaz öyle şey. Dünyada olsa da türkiyede olmaz. Sipariş verdim, defalarca aradım, çıkmadınız diye arıyor bunu mail ile yazıyor gönderilen cevabı okumuyor.

Bende ilk defa alışveriş yapacağım zaman ararım. Hatta pazarlık ettiğimde olmuştur. Ürün kargolandıktan sonra eğer sisteme takip numarası girmezse yine arar sorarım. Ürün elime geçtikten sonrada sorun varsa yine arar, bazen 3-5 liralık ürünün kargo bedeline bakmadan iadede etmişimdir.

t2

Alıntı yapılan: K46 - 17 Ocak 2012, 19:32:59
Mesai bitse de gitsek ha, işyeri sizin olsaydı da aynı şeyleri düşünürmüydünüz acaba?
işyeri ve site benim. Ben sırf telefona bakmak için eleman çalıştırmak  istemiyorum. Fakat müşteriler hepsi anlaşmış kasıtlı arıyor değildir. işe devam etmek istersek, bunlarla iyi geçinmek, telefona çıkmak gerek

zakbay

Bazı çakallar yüzündendir.
Benimde başıma geldi bir kitap aldım daha önce hiç alışveriş yapmadığım bir kitapçıdan, kitap var görünüyor. Kitap satıştan kalkmış neredeyse 1 ay sonra paramı ancak alabildim. O parayı da ağzıma geleni saydıktan sonra gönderdiler.

Daha önce alışveriş edip sorun yaşamadığım bir yerse hiç aramam. Sorun yaşadıysam zaten bir daha asla oradan alışveriş yapmam
Tek dostum çalışmak...

tyildizak

Esnaflıkta düstur, "müşteri velinimetimizdir" şeklindedir, bilgi almak için telefonla arayana "sopalık" gözüyle bakamazsınız.

Satıcı müşterisine zaman ayrıcak, sabırlı olup o telefonu cevaplayacak, cevaplamayanın yerine ise alternatifi her zaman vardır.

trademy

T2

iki ay kadar önce internette çokca ismi geçen bi alışveriş sitesinden alışveriş yapmaya karar verdim. üye olduk. ürünü sepete ekleyip satın al dedik. hesap numarası verdi. bankadan ( bankamatikten ) havalesini yaptık. havale ücretinide biz ödedik haliyle.
aradan üç gün geçmiş hala banka havalesi onayı bekleniyor diyo sitelerinde. bankamatikten havale edince 3-5 günde mi gidiyo bu havale.
telefon ediyoruz çıkan yok. sitelerindeki mesaj bölümünden ulaşıyorum. ürününüz kargolama bölümünde diye cevaplandırılıyor.
ürünün kargolanma işlemide bi 3 gün sürdü.
kargoya veriliyor olayıda öyle. neyseki bizim ürün 11 gün sonra elimize ulaştı. sitelerindede hemen kargo diyor iyimi.

şimdi siz kendinizi benim yerine koyunuz.( sizi tenzih ederim- gerçekten sizi ve satış sayfanızı tanımıyorum ) sizi hiç tanımıyorum ve hiçbir alışverişte de bulunmadım. nasıl davranırdınız...