usb protokolunde include hatası ACİL

Başlatan erdemmizrak, 27 Ocak 2012, 20:21:19

erdemmizrak

iyi akşamlar arkadaşlar yeti,ştimrm gereken bir projem var usb protokoluyle ilgili usb adc yapacam programı kısmen olsada yazdım ama mplap c18de programı derlerken asğıdaki kısımlarda hata veriyor
#include "typedefs.h"
#include "usb.h"
#include "io_cfg.h"
bu kütüphanelerin dogru yazılısı nedır yada nerden ogrenebilirim yardım olabilirmisiniz birde arayüzden 0-3 volt arasında bir deger girdigimde bunu devrede pin cıkısında veren kısmını nasıl gercekleştirebilirim yardımcı olabilirmisiniz

pea

Bildiğim kadarıyla "" arasına almak , konum belirtmek için kullanılır."usb.h" derseniz , kodun kayıtlı olduğu klasördeki usb.h dosyasını arar.
<> arasına alırsanız , compiler'ın header dosyaları arasında arar.

erdemmizrak

arkadaşım onuda denedim ama aynı hatayı veriyor bulunamıyor diyor

fryrmnd

ne hatası veriyor onu da yazın. c18 usb demosu çalışıyor. birşeyleri eksik yapmış olabilirsiniz.

erdemmizrak

unable to locate 'typedefs.h'
hatası veriyor sizce neyi eksik yapmış olabilirim

erdemmizrak

arkadaşlar dosya yoluyla ilgili hata biraz eksik oldugum için bulamıyorum yardımcı olamazmısınız yetişmesi gerekiyor projemin

fryrmnd

elektronikhobi

Project > Build Options > Project yolunu izleyerek MPLAB'a başlık dosyalarının nerede olduğunu belirtmen gerekiyormuş sanırım.

http://www.microchip.com/forums/tm.aspx?m=420181

erdemmizrak

stack hakkında en ufak bir bilgim yok usb kütüphanesinimi içeriyor

fryrmnd

daha doğrusu microchip application libraries. kafanızı karıştırmış olmayayım. eğer elinizde usb.h felan include etmeye çalıştığınız dosyalar yoksa bu library yi indirip kurun.