0805 SMD LED Lazım.

Başlatan Burak B, 28 Ocak 2012, 12:19:18

Burak B

100ve 50' şer adet farklı renklerde (Kırmızı, Yeşil, Mavi, Sarı, Beyaz, gibi) 0805 SMD LED almayı düşünüyorum. Nette biraz dolaştım yerel sayfalardan pek birşey çıkmadı. Uygun fiyatlı bildiğiniz biryer varsa yardımlarınızı bekliyorum.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

erkan614

karaköy galata elektronik ilker elektronik

mcn

galata da bulunmaz hocam o tip led.orada genelde 5050 3535 ve power led bulunuyor.ilker de olabilir orayı bilmiyorum.

Ben geçen özdisan ın tam karşısında ufak bir dükkan var ordan almıştım 0805 yeşil led.orada her renk her kılıfta var sanırım.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

Burak B

Teşekkürler. Ancak ben Trabzon' dayım yani sipariş geçmem gerekecek. İstanbul' da hiç bulunmadım. Söylediğiniz yerlere adam yollamam gerek sanırım.

JKramer

Sarı hariç burada var. Makarada hiç almadığım için bu perakende fiyatları az mıdır çok mudur bir şey diyemeyeceğim.

mcn

Adam yollayabiliyorsanız işiniz daha garanti olur,ama isterseniz telefonla arayıp sipariş geçebilirsiniz.Parayı gönderirsiniz havale ile siparişlerinizide kargolarlar.Benim aldığım yerin kartını buldum şimdi. burası: http://www.tempoelektronik.com/bizeulasin.html  tel:02122499884

bir arayıp konuşun derim.Kolay gelsin
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

Burak B

Alıntı yapılan: JKramer - 28 Ocak 2012, 12:59:16
Sarı hariç burada var. Makarada hiç almadığım için bu perakende fiyatları az mıdır çok mudur bir şey diyemeyeceğim.

Teşekkürler. İlk baktığım yer dorukandı ilk sıradaki kırmızı ve yeşil hariç diğerlerinin fiyatı çok pahalı bence.

mas

tempo elektronik iyidir. bende çoğu smd malzemeyi ordan temin ediyorum. orda masanın üzerinde gezen tosun bi kedi de var hem. gitmişken onu da bi sevin. mart aylarında fazla yaklaşmayın hemen kapıyo elinizi ;D

Mucit23

Arkadaşlar 1206 dirençler 1/4W mı oluyor yoksa 100 mw mı?

JKramer

Genellikle 1/8 W ama 1/4 W olanı da var, 1/2 W olanı da. Bunun, içinde bulunduğumuz konuyla ilgisini ise çözemedim :).

Burak B

Sanırım ilişki şöyle 0805 -> 1206 -> SMD kılıf -> Direnç -> Buradan yola çıkarak 0805 kullanan biri 1206 direncin kaç wat olduğunu bilir düşüncesi. :)

K46

İstisnalar olmakla birlikte, (yüksek güçlü-yüksek hassasiyetli seriler vs.) smd kodu/watt ilişkisi genellikle şöyle:

KOD : WATT
----------------
402  : 1/16
603  : 1/10
805  : 1/8
1206: 1/4
1210: 1/3
2010: 3/4
2512: 1
Bak, ibret al, yere düşen yaprağa, O da eskiden, yukarıdan bakardı toprağa!

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Mucit23

Arkadaşlar Teşekkür Ederim Sorumun cevabını fazlasıyla aldım.

ilker_32

@ByteMaster, elimde 1206 kılıf kırmızı, mavi, beyaz smd ledler var. Uyarsa uygun fiyata gönderirim.