İnternet Hızınızı test edin.

Başlatan Mucit23, 05 Şubat 2012, 21:31:47

Mucit23

Öyle çarşıda gezerken rast geldi.  ;D
Güzel bir siteye benziyor internet Download ve upload hızını test ediyor
Benim download hızı 7.49 Mbps, upload hızı ise 0,67 Mbps çıktı.   8)
Bi inceleyin derim ::)
http://www.speedtest.net/

Evren KILIÇ

[email]evren1623@hotmail.com[/email]

muratdu

6.86/5.01 (Ulakbim) öğleden önce,

57.50/12.93 (Ulakbim) 16:39 itibariyle...

5.60/0.45 (Ev)

tyildizak

Vodafon 9.15 / 2.71 
Avea      3.43/ 0.77
TT          1.75/ 0.37

tayyar

Superonline keşke eski abonelerinide 49tl ye 20mbit olayından faydalandırsa. Çakıldık kaldık 10mbitte...
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

Mucit23

Benim internet önceden İDM ile En fazla 140 taş çatlasa 150 KB/sn ile indiriyor iken şimdilerde neredeyse idm 1mb yı zorluyor yani 700-800Kb/s den aşağı inmedi. Heleki paralel bilgisayar kapalıysa 900kb/sn den aşağı inmiyor. Son 3-4 günüdür böyle. Neler dönüyor bilmiyorum..

-Hasan-

desman

A freshman at YTU

Kabil ATICI

Sunucuya veya herhangi bir bilgisayara (ip adresi ile  xxx.xxx.xxx.xxx şeklindeki) küçük bir orada mısın bilgi paketi gönderilir. Bu bilgi paketi gönderilen bilgisayar tarafından geri gönderilir. böylece o bilgisayarın açık ve çalışır durumda olduğu öğrenilir. Bu paketlerin ağ bağlantısı üzerinden gönderilmesi ve geri gelmesi ms mertebesinde değerlerde olur. İşte bu küçük bilgi paketlerine ping deniyor.

Bu konuyu bilgisayarcılar daha iyi anlatabilir.

Ping işlemi daha iyi konsol  (dos penceresi-komut işlemi penceresinde) gerçekleştirilir. Ama bu işlemi yapan programlarda vardır.

konsol veya komut işlemi penceresinde

ping xxx.xxx.xxx.xxx
yazıyorsun ve bekliyorsun. Karşı taraf açıksa ve çalışıyorsa sana gerekli bilgileri geri gönderir. Yoksa zaman aşımı mesajı alırsın.
ambar7