Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

FLUX ?

Başlatan kaypic38, 10 Şubat 2012, 23:37:20

kaypic38

Bu videoda ki gibi lehimleme yapabilmek için kaliteli bir flux yeterli mi ?

Bir şeyi gerçekten öğrenmek, yapmak istiyorsan o şeyi yapmışsın, öğrenmişsin demektir...

Mucit23

Flux +kaliteli sayılabilecek ince uclu bir havya şart. Diğer ekstra bazı elemanlar lehimlemeyi kolaylaştırıyor.

kaypic38

extra bazı elemanlar derken hocam ?
Bir şeyi gerçekten öğrenmek, yapmak istiyorsan o şeyi yapmışsın, öğrenmişsin demektir...

Mucit23

Ekstra bazı malzemeler şunlar olabilir. Mesela büyükçe bir mercek daha hassas davranmamızı sağlar. Sonrasında artan lehim tellerini temizlemek için lehim emme telleri kullanılır, Flux'ı yüzeye yüzeye yaymak için uygun fırçalardan kullanılır. Bunun gibi birçok alet işleri kolaylaştırır.

kaypic38

Anladım bende böyle hiç duymadığım şeyler bekliyorum :) teşekkürler.

POWER

estra malzemelerin içine tecrübeyide katmayı unutmayalım.
TB6BKG

kaypic38

O olmazsa olmaz zaten :) ama bu malzemeler olmadan da o tecrübe o deneyim kazanılmaz.

mas

ersanın krem flux ı var. 200 gramlık kavanozda satılıyor. fiyatı 260 avro. çok gelir dersen tahtakale de 5ml lk enjektöre doldurulmuş halde bulabilirsin. fiyatı en fazla 20 lira.

POWER

ben iş gereği video daki gibi lehimleme sıklıkla yapıyorum.bence flux,iyi bir ışıklı mercek ve ince bir havya ucu yeterli.
TB6BKG

kaypic38

Niğde'den tahta kale biraz uzak olmaz mı :) ben elektronik tüm alış verişimi internet üzerinden yapıyorum malumunuz Niğde'de azı dirençleri bile bulamıyoruz.Neyse çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.