Dsmart hd kutu arızası hakkında.

Başlatan tayyar, 13 Şubat 2012, 16:38:44

tayyar

Selamlar;

Elimde bir kaç gün öncesine kadar çalışan ama şu an çalışmayan bir cihaz mevcut

Fotoğraftaki cihazın hdd si bende mevcut değil. Düz uydu alıcısı gibi kayıt yapamadan çalışıyordu problemsiz. Bir kaç gün önce eve geldiğimde cihaz ekranında sadece standby ışığının yandığını gördüm. Normalde standby ışığının yanında saattinde olması gerekir. Anlam veremedim ve tv yi açıp görüntü almaya çalıştım. Cihazdan sinyal gelmiyordu. Alıcının kumandasından açma tuşuna bastığımda alıcının ekranında standby ışığının yanında "veri alındı" tarzında bir ışık yanıp sönüyor ama her hangi bir aktivite gözleyemiyorum. NEtte araştırdım cihaz güncelleme yapılıyorken bu şekilde gözüküyormuş ve yarıda kaldığında en baştan başlıyormuş. Cihazı bağlayıp 5-6 saat başı boş bıraktım ama değişen bir şey olmadı.

Bu arıza tespit olayına aklım ermedi malesef.

Bu konuda benzer bir arızayla (cihazdan bahsediyorum) Karşılaşan oldu mu? Ya da çözümünü bilen var mıdır aceba?

Bende dönüp müşteri hizmetlerini aradım. Karşıdaki beyfendi(!?) cihazın arıza yaptığına kanaat getirdi ve bir bayiye yönlendirdi. 2 yıl garantisi olan cihaz için 30 tl arıza tespit ücreti ödemem gerektiğini ve eğer arıza kullanıcı kaynaklı ise masrafların tarafımdan karşılanacağını söyledi. bende uygun cümleler kullanarak kapattım telefonu.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

yildizelektronik

Selamlar,
Aynı uydu alıcısını bende kullanıyorum.Bir seferinde sizin tarif ettiğiniz gibi bir sorunla karşılaştım cihazı açıyordum ama sinyal yok yazısı alıyordum daha sonra cihaz açıkken birkaç defa fişini çekip taktım sonra 5 dakika kadar bekledim ve sinyal geldi.İsterseniz bir deneyin yada içini açma şansınız varsa belki biryerlerde reset butonu olabilir.Şu an için aklıma gelen bunlar.
İyi çalışmalar.

tayyar

Cihazı teknik servis denedi ve değişim yaptı. Problemle ilgili bir açıklama yapmadı (yapabilecek kapasite görememiştim zaten)
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

subzero34

cihazın besleme devresini kontrol et çıkıştaki filtre kondansatörleri şişmiş olabilir çıkış voltajlarını kontrol et