Dig-Key'den alış-veris??

Başlatan serdararikan, 18 Şubat 2012, 00:19:18

serdararikan

digkey den alışveriş yapmayı düşünüyorum.daha önce buradan alışveriş yapanlardan kaç günde gelir? ne kadar kargo bedeli öderim?  gibi tecrübelerini paylaşabilirlerse sevinirim.

pea

Alıntı YapShipping Rates for TURKEY

UPS World Wide
Order Amount:   All order amounts
Ship Rate:   $75
FedEx International Priority
Order Amount:   All order amounts
Ship Rate:   $75

All costs listed in USD

Durum ne yazık ki böyle

serdararikan

75$  kargo bedeli için çok uçuk rakam

Erol YILMAZ

bir firma,
Digikey siparişi + %50 bedelle ürünü getiriyor...

serdararikan

Alıntı yapılan: Allegro - 18 Şubat 2012, 00:47:15
bir firma,
Digikey siparişi + %50 bedelle ürünü getiriyor...

hangi firma?

serdararikan

cdurakbasi

ekom-ltd    de digikeyden malzeme getiriyor ama adet ve fiyat şartlarını sormak lazım...

gambit1244

tr farnelin ege distribütörüde çok ilgili bir bey
30 tl kargo ücreti ile farnellde olan tüm ürünlerden 1 haftada getirtebiliyordu
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

K46

sarnikon ve ekom gibi aracı firmalar üzerinden sipariş verip, yüklü kargo ödemeden ve gümrük riskine girmeden ürün alınabilir, bu firmalar muhtemelen resmi ithalat yoluyla ürünü yurda sokup vergi ödüyorlar dolayısıyla maliyet artıyor, yine de aracı firmaların oranları pek cazip görünmüyor. Ancak, iç piyasadan tedarik edilemeyen tek tük numunelik ürünler için bulunmaz bir hizmet. Digikey'in Türkiye'ye geleceği yok bari bu aracı firmalar çoğalsa da komisyon oranları biraz düşse.
Bak, ibret al, yere düşen yaprağa, O da eskiden, yukarıdan bakardı toprağa!

skara1214

@K46 çok haklısınız hocam .Yıldırım o konuda iyi farneldeki fiyat ne ise o fiyattan veriyor distribütörü olduğu için ama diğer firma %50 kar koyuyor.Çok abartı
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

since1990

Arkadaşlar, STMicroElectronicsten ARM STM32F4 Discovery Kiti (22.75$) Ve ST-LINK/V2(29.75$) debugger almayı düşünüyorum.
1. Sorum debugger olarak tavsiye edebileceğiniz daha iyi bir model var mı? 2. Soru Hangi firma ile getirtmem daha mantıklı Digikey 75 $ Kargo çıkar diyor?
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

skara1214

yukarıda jkramer hangi firma ile getirebileceğini belirtmiş
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

since1990

sitede başka seçeneklerde var, örneğin ARROW, farnell falan bunlar içerisinde en mantıklısı digikey mi?
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

Burak B

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle