öneri bekliyorum

Başlatan alperyazir, 28 Şubat 2012, 20:09:34

alperyazir

herkese iyi akşamlar. picproje ninde yardımıylada pic konusunda kendimi geliştirmeye devam ediyorum. lakin şuanki seviyem  led, 7-segment ve lcd  gibi basit devre elemanlarını içeren devreler yapabiliyorum ama şimdi ne yapıp bi adım daha atabilirim diye sizlere danışmak istedim. vereceğiniz önerileri heycanla bekliyorum. teşekkür ederim şimdiden

vitruvius

İlerde ne derecede uğraşacaksın bu işlerle bilmem ama senin hobilerinle de alakalı. Motor kontrolü ile devam edebilirsin mesela.

cemilkendir

bence iletişim protokollerini girebilirsin
basitten karmaşığa doğru
rs232
rs485
spi
i2c
1 wire
usb
ethernet

özellikle spi  i2c ve 1 wire iletişim protokolleri pic ve diğer entegreler arasındaki haberleşmede kullanılır dac adc eeprom sd kart port çoğullayıcılar şimdi aklıma gelmeyen bir çok yerde yaptığın devrelere bu gibi özellikler katmak istiyorsan bu protokolleri kullanarak kolayca eklersin

usb ethernet rs232 rs485 ise devrelerini daha büyük sistemlere bağlayabilmen için sana yardımcı olur

en basit bir örnekle 1 wire ile haberleşen 18b20 sıcaklık sensöründen okuduğun değeri rs232 ile bilgisayara gönderme gibi bir uygulama yapabilirsin

bu verdiğim öneriler baya bir vaktini alacaktır ama sonu iyi olur

kolay gelsin

emocanhoca

ben de projem için çalışıyorum ve senin dediğin yerlerden sonra motor kontrollerine başladım.

motor kontrolüyle devam et bence..kolay gelsin

drmp

mümkünse ilk başlarda ihtiyacın olacak kendine faydalı devreler kur

alperyazir

evet şuan motor kontrolü ve iletişim ile ilgili öneriliernizi aldım inş biyerden devam etmem gerekiyor. takıldığım yerlerde yine bilgilerinize başburcam. teşekkür ederim