arkadaşlar yardımı dokunan dilesin benden ne dilerse :)

Başlatan galenga, 06 Mart 2012, 22:55:35

galenga

sevgili arkadaşalarım abilerim biricik emektarım h.ACER 'ime format atma sevdasıyla yanlış bir iş yapmış bulunmaktayım :(
                       öyle bir yanlış ki bunu üstümden atmam zor olucak sevilimde cd/dvd rw çalışmadığı için usb yi boot edeyimde öle atayım dedim onuda hp usb boot tools programında usb yi seçmeme rağmen getti 500 gb lık harddiskime saldırdı baştan da bütün verileri sil dediğimiz için doğal olaraktan benim harddiskin ismini görür görmez emergency bastım emmeeeeee şimdi açmaya çalıştığmda koçum bi biçimlendir boyunu posunu görelim diyor onca veriye nasıl kıyacam daha doğrusu duruyor mudur  :'( şu garibana bi el atıverin beh hadi nolur gözünüzün yağına ekmek bandıram heh . :'( :'( :'(
            verileri kurtarmama yardım edene 3 tane dilek hakkı vercem oyuncakçıda  :'(

ahfxg

Google translate bile çaresiz kaldı. Arkadaşlar bu Türkçe'ye benzer dil ne oluyor?
Erkeklerin dünyasına başkaldıran bayan mühendis..

galenga

hocam artık ben benden geçmişim -hangi yüzyıldayız- o durumdayım onca birikim , dosyalar , sizin elinizdeki bütün verileri bilgi ve dosyaları kaybettiğinizi düşünün ne yaparsınız :(

ahfxg

File Recovery diye bir program var. Eğer hard format atmadıysan bilgilerini kurtarırsın. Ama şüpheleniyorsan ve sitemin laptopsa sana önerim 30-40gb'lık bir harddisk al kendine harici. Bunun içini sök, bilgisayarın içindekini buna, bunun içindekini bilgisayara tak. Normal işletim sistemini kur. Diğerinden verileri çek.
Erkeklerin dünyasına başkaldıran bayan mühendis..

eistain_54

Ödemiş dili hocam :)Sinan neden bana haber vermeden böle şeylere giriştiğini anlamak güç ;)
yapacak sınırlı şeyler var.Sen usb hdd ye mi format attın.Olayı birde bizim kriptolojimizle açıklarmısın kardeşim :)
Yada bana mesaj at ben sana gerekli programların linkini bu sayfadan yada öm ile atarım....Allahım neden beni dinlemezsin ki?O kadar yanında kaldım sölesen atacaktık....Neyse geçmiş olsun.Programların setup veya benzeri dosyaları için ne yapılabilir bileemem ama ofis veya dökümanlar resim video gelir. Rahat ol...

Edit:Abi iki kez girişimde bulundum ikisinde de sizden önce yazılmış bakın diyor :)
Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!

erkan614

hdd ye laptopda hiç birşey yapma
normal çalışan bir pcde gerekli recovery programlarını kur, kurtarmak istediğin hdd'yi ikincil olarak tak be başla tırmalamaya kolay gelsin

galenga