Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Sahibinden.com Hakkında

Başlatan yildizelektronik, 12 Mart 2012, 14:18:30

yildizelektronik

Arkadaşlar merhaba,

Elimde 1000 adet civarında Araç şarj adaptörü mevcut. Bunları sahibinden.com üzerinden satışa çıkarmak istiyorum.
Sormak istediğim bunlarla ilgili bir takip falan var mı. Sonuçta fatura kesemiyorum yarın birgün gelip bana bu kadar ürün satmışsın hani bunun vergisi gibi geri dönüşler olur mu? Yada başına böyle bişey gelen oldu mu?
İyi çalışmalar.

muhittin_kaplan

kontrol eden var.

Alıntı Yaphoca damdan düşmüş, hocaya sormuşlar ne istiyorsun diye, oda "bana damdan düşen birini getirin"
burada damdan düşen ben, hocada sen oluyorsun

yildizelektronik

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 12 Mart 2012, 14:27:58
kontrol eden var.

burada damdan düşen ben, hocada sen oluyorsun

Peki hocam taksit taksit siteye yüklesek herhangi bir sorun çıkar mı ? Atıyorum 10 tane satışa çıkardık 1 ay sonra tekrardan bir 10 tane yapsak sorun olur mu ? Yada illa bir yerden fatura mı kestirmemiz gerekiyor?

muhittin_kaplan

kısaca bahsedeyim.
1200 adet mal yaklaşık 18 ay sürede satıldı. Sonrasında (2 yıl) maliyeden çağırıp bu kadar satışınız var faturalarını getirin dediler. olanları götürdük olmayanlar için 9000 tl ödedik.

yildizelektronik

Bilgilendirme için teşekkür ediyorum.
İyi çalışmalar.

OptimusPrime

muhittin_kaplan
geçmiş olsun.
peki satılan bir mala fatura kesebilmek için neler gerekiyor???
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

yildizelektronik

5 liralık mala fatura kesmek için de 10 katı para harcarız heralde. :-\

pisayisi

Get denen ödeme sistemi ile çalışınca maliyecilerin ekranına bütün site bilgileri düşüyor ordan takip ediyorlar yada sahibinden.com yöneticileri haber veriyo maliyeye. Get siz satışlarda ben 6-7 senedir sorun yaşamayanları bizzat biliyorum...
Murat

t2

Get olmayan  satışın takibi zor olsa gerek.  Çünkü alıcı parayı sahibinden.com üzeridnen geçirmeden banka havalesi veya elden, bir şekilde iletiyor ve ürünü alıyor.

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: OptimusPrime - 12 Mart 2012, 15:44:55
muhittin_kaplan
geçmiş olsun.
peki satılan bir mala fatura kesebilmek için neler gerekiyor???
teşekkür ederim.
önce vergi mükellefi olmak gerek.

muhittin_kaplan

maliyeci arkadaşlar belli dönemlerde bu online satış portallarından (bunlar sadece aracı hizmet ücreti alıp onun vergisini ödüyorlar) bilgileri alıp, satış adedine göre "bu ticaret yapıyor, yada yapmıyor" diye "görüşmeye davet ediyorlar. sonrasında ister elden alın ister banka yoluyla alın parayı ispat durumları başlıyor.

t2

ozaman satılan malı satıldı değil de iptal edildi şeklinde işaretlemek gerek.

Tabi adamlar yine bakacak 1500 tane satış iptal edilmiş bu  ne ayak diyecek illa ki satmışsındır diyecek..

muhittin_kaplan

bence bir muhasebeci ile görüşün.
biz sonradan ayıktık. bu portallar ın kestiği iki paradan "bizimde vergimiz veriliyor" sanıyorduk (ki bu konuda çok muzdarip insan var). ama verilmiyormuş :S

remzi

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 12 Mart 2012, 14:58:21
kısaca bahsedeyim.
1200 adet mal yaklaşık 18 ay sürede satıldı. Sonrasında (2 yıl) maliyeden çağırıp bu kadar satışınız var faturalarını getirin dediler. olanları götürdük olmayanlar için 9000 tl ödedik.

Muhittin hocam hepsini GET'limi sattın? Doğrudan hesabına para yatırıp kargoyu gönderdiklerinide sorguluyorlarmı?