D-Smart + Limitsiz internet

Başlatan JKramer, 17 Mart 2012, 11:10:09

JKramer

Merhaba,

Az önce şöyle bir kampanya gördüm; 65 TL'ye Maxi paket (HD uydu alıcılı olan bu fiyata, SD olanı alırsanız 55 TL) ve 8 Mbit'e kadar Adil kullanım kotalı internet veriyorlarmış. Şu anda Ttnet'den aynı internet pakedini zaten 59 TL'yi mi ne alıyorum, o yüzden bu kampanya çok avantajlı gibi görünüyor.

Sormak istediğim, D-Smart ve Smile Adsl ikilisini nasıl bilirsiniz? Özellikle Smile ile ilgili pek iyi şeyler söylenmiyor (müşteri hizmetleri bakımından, yanlış bilmiyorsam Smile da Ttnet'in altyapısını kullanıyor) ama Ttnet'den kötü olamaz sanırım :).

tayyar

aksine smile kullandım ve müşteri hizmeterinden hiç memnun değildim. Hatta bana üyeliğim iptal olduktan (ve tüm faturaları ödedikten sonra ) 6 ay kadar sonra gecikme faizi şeklinde bir fatura ile dönmüş bir şirkettir. adsl alacaksanız gidin ttnetten alın kasmayın.

Ama dsmart fena değil onu halen daha kullanıyorum. sırf discovery channel için.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

elektronikhobi

Bence de daha kötü olmaz.  :D

Ttnet bana interneti kapatırken, bir kampanyaya katıldınız o da bitmedi diyerek bir ek 130 lira kilitlemişti. Bu da kulağıma küpe oldu. Bir daha mı hiç bir kampanyaya katılmam. Bu da halkı soymanın bir başka yolu. Halbuki kampanya için telefonla ararken hiç bunlardan bahsetmiyorlar. İkincisi 10 ay boyunca kampanyadan faydalanıp 9.ay bırakırsan 13 lira almaları gerekirken 130 lira alıyorlar.

Bu noktada devletin bir şeyler yaparak haksız rekabete karşı halkını koruması gerekir. Yoksa bizim vatandaş olarak yapabileceğimiz pek bir şey yok  ??? Eğer sen devlet olarak tekel gibi tek bir şirkete (hem de yabancı şirkete) özelleştirme yaparsan ve o şirketin haksız rekabet ederek halkı soymasına izin verirsen vatandaş ne yapsın..

Örneğin ttnet dışında benim için tek alternatif Vınn kalıyor. Şimdilik onu kullanıyorum. Ama kablosuz cihazlar ve 3G teknolojisi bildiğiniz gibi iyonik radyasyon yayıyor:

http://www.niyazisaral.net/?p=1289

O yüzden Eskişehir'e Superonline'ın fiber internet altyapısı kurmasını beklemekten ya da uydu net'in belki bir 20-30 sene sonra (belki torunlarımız görür  :D) belki bizim mahalleye de gelmesini beklemekten başka çaremiz yok.

Kabil ATICI

Kampanyalara katılacaksanız sözleşmeyi okuyun. Genellikle bu yapılmıyor ve kısaca anlatılması bekleniyor.

Kampanyalarda indirin yapılan bedel sizin belirli bir süre kullanacağınız tahütü ile uygulanıyor. Eğer siz kullanım hakkından vazgeçerseniz sizden şndirim bedelini isterler. Çünkü siz tahütünüzü yerine gertirmemiş olursunuz.
ambar7

JKramer

O konuda haklısınız; bazen nette şikayetlere bakıyorum, adam indirimli fiyattan yararlanıyor, sonra sözleşmeyi zamanından önce bozmak istediğinde ödenecek farka çemkiriyor :).

Kampanya ay sonuna kadar devam edecekmiş. Biraz daha araştırayım, muhtemelen alırım.

Ersin

Bu tip şeylerde her zaman 1 yıl ,2 yıl gibi sozleşme imzalarsınız, orda da yazar iptal ederseniz farkı ödeyeceksiniz diye ama normalde bunlar bunu es geçiyo müşteriyi korkutmamak için. 2 hafta önce aradılar tvbu için , dediler ki bedava modem , netiniz daha iyi olacak ve modem size kalacak.Sordum sözleşme var mı dedim yok dedi, o zaman bağlayın dedim.Kurmaya gelmişler eve , beni aradılar teknik elemana dedim ki bu modem kalacak mı , o da dedi ki 1 yıllık sözleşme yaparsanız size kalıyo.Dedim iptal bişey bağlamayın diye.
Yani bunlar bişey satacak diye her türlü numaralara başvuruyor.Yalnız şu dikkatimi çekti özellikle son zamanda boyle 2 yıllık sözleşmeler yapmaya çalışıyoylar acaba ortaya yeni bişey mı çıkıyo yoksa fiber iyice mı yaygınlaşacak.O sektorde olan arkadaş varsa buraya yazsın bizi de bilgilendirsin.

JKramer

Şahsen fiberden umudum yok; adam 100 Mbit hız veriyor, yanında da 100 Gb adil kullanım kotası var, bozdur bozdur harca :). Benim hız 8'den 1'e düşünce elim ayağım titremeye başlıyor, 100'den 1'e düşerse çeker vururum kendimi herhalde :D.

t2

1 yıl kadar önce  yalın internet için taahhüt imzaladım. ilk aylarda 8 Mbite kadar çalışıyordu . sonradan kopmalar oldu bir türlü eski kıvamına gelmedi.
çeşitli şikayetlerde bulundum hızı düşürdüler. bir ara iyice kızdım 1Mbite kadar dönüşmüştü. halbuki kotasız. hani aylık download miktarı  fazla olunca 25Gb ı geçince düşürülecekti. öyle bir durumda yok.  sonunda defalarca şikayet ettim. şimdi de 4Mbit olarak kaldı. kopmalar azaldı.Burada telekom 3 kağıtçılık yapmaktadır. taahhüt imzaladık diye bu şekilde davranmaktadır. taahhüt olmasaydı kapatırdım. iptal edersem, taahhütten ne kadar geri ödemem gerekiyor bilmiyorum.

vitruvius

JKramer hocam ne yaptınız acaba? Ben de o 65TL'lik tarifeye geçmeyi planlıyorum ama kafam çok karışık. Bir kısım Smile adsl'den son derece memnunken bir kısım da inanılmaz şikayetçi. 24 ay taahhüt var, ne yapsam bilemiyorum  ??? Kampanyanın süresi 30 Nisan'a kadar uzatılmış. Heralde önce denek olarak Tekirdağ'daki eve bağlatıp bir süre sonra İstanbul'a da bağlatırım  :D

JKramer

Bu adresten eve yakın bir satış noktası belirledim, akşam geçerken uğrayacağım. Okuduğum kadarıyla artık Ttnet'den başka bir servis sağlayıcıya geçerken, abone Ttnet'i iptal etme işiyle uğraşmıyormuş; kimlik fotokopisiyle bir dilekçe verince yeni servis sağlayıcı hallediyormuş. Geçiş dönemindeki net kesintisi de en fazla birkaç saat oluyormuş. Bu -muş'ları teyid ettikten sonra alacağım.

tayyar

Daha önce yazmayı planlıyordum ama araya işler girdi.

Benim olayımı kısaca özetleyeceğim size.

Bir aralık ayında Smile adsl ile anlaşma yaptık. 2 yıl tahaüt 6 ay boyunca yarı fiyatına sınırsız internet (8mbite kadar). 2. yılın dolmasına 6-7 ay kala ben askere gittim(kısa dönem ağustos celbi). benim askerde olduğum süre boyunca kimse faturayı ödememiş. Sonra Askerden ocak ayında geldiğimde gidip borcunu yatırayım açılsın dedim ve gidip ziraat bankasından tüm borcu kuruş kuruş yatırdım, bekledimki açılsın. Açılmadığını farkedince müşteri hizmetlerini aradım ve bana 4 ay boyunca ödeme yapmadığım için internetimin otomatik olarak iptal olduğunu, ancak yeni abonelik başlatırsam yeniden açılabileceğini söylediler. Bende aman istemez dedim gittim ttnete( nasıl olsa artık smile adsl ye bir borcum kalmamıştı).

ttnetten aboneliği başlattım problemsiz olarak kullandım bir süre. 3-4 ay sonra smileden cep telefonuma borcunuz olan bilmem kaç lirayı ödeyin ödemezseniz icra falan diye bir mesaj geldi. ben şoka ugradım tabi direk aradım müşteri hizmetlerini dedim bu ne borcu ne icrası?

Olayın iç yüzü şöyleymiş: benim bağlantım borcundan dolayı kapandığında benim 2 yıllık sözleşme sürem henüz dolmamış. (aralık ayından önce iptal olmuş) Bu nedenle bana tahaüt den dolayı bir borç çıkarmışlar( indirimleri geri iade) birde bu borcun faizini bindirmişler üstüne. Bununda bana bildirimi için fatura göndermişler( ama benim elime ulaşan her hangi bir bildirim yok - postada gecikmeler ve kayıplar olabiliyormuş- ) ama borcumu en kısa sürede ödemezsem icraya vereceklermiş. Telefonlarda geçen hararetli tartışmalar sonucunda Allah belanızı diyerek gidip ödemeyi yaptım. O zamanın parasıyla 112TL 30 kuruş (çok zoruma gitti).

Sonrasında ttnete de kıl oluyordum ve bir gün süperciler geldi size fiber verelim dediler. Düşünmeden gidip ttnetin 2 yıllık tahaütünü bozdurdum( bilerek ve isteyerek ) borcunuda ödedim kapattırdım. Fibercilerede 2 yılık tahaüt verdim. Oda sanırım doldu. Kullandığım süre zarfında 1 kere kesildi, o da çevresel etkilerden dolayı yapılan bir çalışma nedeniyle. Başlangıçta fibercilere sormuştum tahaüt ne kadar diye, 2 yıl demişlerdi. 2 yıl içerisinde ölürsem kabrime gelmeyin demiştim, onlarda peki gelmeyiz demişlerdi.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

pax

ben 1 sene d-smart+smile ikilisini kullandım memnun kaldım. bu sene tekarrar aboneliğimi yeniledim 12 GB kotalı full hd paket aldım 70 tl oldukça memnunum birçok kanal HD , internetimde herhangi bir sorunum olmadı. 12 gB oldukça yeterli oluyor. ancak müşteri hizmetleri gerçekten sıkıntılı .

JKramer

Bahsettiğim 65 TL'lik pakedi geçen gün aldım. İnternet işini halledeceklerini, aktarma tamamlandığında yeni kullanıcı adı ve şifreyi telefonuma kısa mesaj olarak göndereceklerini söylediler. D-Smart da güzelmiş, hemen Discovery Science'ı açıp havyar nasıl yapılırmış öğrendim :). Dün akşam da Da Vinci'nin makinalarında şu kesip biçen at arabasını yaptılar; yalnız at yerine iki beygir gücünde robot kullandılar.

Şimdilik tek sorun uzaktan kumanda gibi; kutudan çıkan pilleri kaliteli pillerle değiştirdim ama bazen tam algılamıyor gibi.

vitruvius

Hocam memnuniyet durumunuz nedir internetten? Bir de kaç mbit hız görüyorsunuz ortalama? D-Smart'la ilgili bir sıkıntı yoktur sanıyorum.

JKramer

Ttnet'de neyse bunda da o, bir değişiklik yok. Sadece cep telefonuma kullanıcı adı ve şifre gelmedi, aldığım yere telefon ettim, onlar ilgilendi. Daha sonra online işlemlere üye olmak istedim, onda da şifre kısa mesaj olarak gelecek diye yazıyordu ama yine gelmedi :). Bir ara çağrı merkezini ararım demiştim, iyi hatırlattınız.

D-Smart'la ilgili tek sıkıntı kumanda, daha doğrusu cihazdaki yazılım sanırım. Bazen kanal değiştirme, ses, vs. çok iyi, bazen defalarca basmanız gerekiyor. Sadece bende de değil bu sıkıntı. Umarım en kısa zamanda çözerler. Bunun haricinde bir sorun yok, HD kalitesiyle spor ve belgesel kanallarını seyretmek de bir başka oluyor :).