Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

ekranla haberleşme

Başlatan epolat, 01 Ağustos 2004, 14:47:58

epolat

CTIU 110(control t. marka) Ekranla herhangi bir marka PLC ' yi haberleştiren varmı?

asm_Coder

ControlTech Unidrive SP üzerinde onboard PLC var.PC ile bu sürücüyü açık kodlarla haberleştirdim.Port 485 2wire.Aynı firmanın ise haberleşmesi gerekiyor.
y=f(x);

epolat

Bunu yaparken hangi modülü kullandın? Bu benim çok ilgimi çeken bir konu ve sp ile ac motormu ,servo motormu sürdün?

asm_Coder

Servo motor makina için kullanıyorum.Pc rs232 portu ile sürücü arasına rs485 çevirici kullan.Delta nın ekonomik çeviricisi var.Application modülünden kullandım pozisyon kontrolü ve onboard plc I/0 sayısı arttırılabilinir.

Delphi, bcb6 ve vb6 için yazdığım programları gönderebilirim.Application kartını programlaman için SYPt programına ihtiyacın var Ctechniques dangle ile birlikte veriyor.
y=f(x);

epolat

ud 70 kullanıyormusun? Bildiğim kadarıyla SYPT md29 ve ud 70 için gerekiyor.

asm_Coder

Hayır kullanmıyorum.SYPt ve 485 çevirici ile programı application kartına download ediyorum okadar.Sonra aynı porttan pc ile haberleştiriyorum.
y=f(x);

epolat

Daha önce yazdığın programlardan gönderebileceğini yazmıştın .Benim için bir fikir olması açısından böyle bir programı denemeyi isterim doğrusu.Elimde, denemek için imkan var.
 Ne çeşit makinalarla uğraşıyorsun?

asm_Coder

Matbaa ve gıda makinaları.Endüstriyel PC PLC  Frekans invertörü Servo motor ve  OPeratör paneli kullanıyorum.Birkaç çeşit makina var.Kontrol sistemide makinaya göre değişiyor.
y=f(x);

epolat

Senin söylediğin pc ile haberleşme işini İstanbul' da yapan bir firma vardı orda görmüştüm.Aslında büyük avantaj ,hemde sistemin albenisi oluyor.Bir ud70 ve ctıu ekrana verdiğin paraya çok rahat bir şekilde pc 'li bir sistem oluşturabilirsin.

asm_Coder

CT istanbul genel merkezden alıyorum.Pc leride ankaradan.Kesinlikle OPerator panelinden çok avanatajlı.Şu özelliklere bir bak.
pIII 850 işlemci 256 ddr ram 20 gb hdd  12.1"800 * 600 tft lcd ekran touchscreen ve şu fiyata bak 1500 usd bu özellikte  operator paneli 3000 euro.Tek dezavantajı windows kullanmak.Windows CE olayını çözebilsek
bu sorunda gidecek.Windows CE yüklü ürünleri de var ancak bunun için program geliştirmeyi hangi dilde yaparım onu çözemedim.Delphi8 de Windows CE için programa yazılabileceğini duydum ama delphi8 i bulupta
deneyemedim.
y=f(x);