pic c de out of ram hatası

Başlatan tnen, 02 Ağustos 2004, 11:25:41

tnen

Merhaba arkadaslar, pic c de yazdıgım kodda tanımladıgım cok fazla değisken var. Bir degişken daha eklediğim zaman derleyici out of hatası veriyor. Bu hatayı nasıl önlerim?

Bu sorun Basic de $LARGE ile cozuluyor CCS de nasıl cozebilirim.

z

Ben mi yanlış anladım, zaten çok değişken var diyorsunuz out of ram hatası aldığınıza göre işlemcideki ram sınırını aşmışsınız.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Erkan Gench

kodda kulandığınız sabitler varsa bunları const olarak tanımlayın böylece flash belleğe yazılacaktır (mesela const char menu[]={"ksndlsjkdlml"}) yalnız const değişkenleri fonksiyonlara parametre olarak gönderemiyorsunuz (yada ben yapamadım :)) bununda üstesinden gelmenin yolları var ama.

bir bit yer kaplayan değişkenleri int1 ile tanımlayın, çok hızlı erişilmesi gerekmeyen değişkenler varsa eeproma yazın, daha geniş bellekli bir işlemci alın :D
Zorluklar, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle oluşur. Henry Ford ----------- Ya Rabbi Filistin'deki ve dünyanın her tarafındaki Müslüman kardeşlerime yardım et.

tnen

const olarak tanımladığım zaman fonsiyon içinde dizi elemanına erişirken problem  çıkartıyor. dizi elemanlarını ekranda karakter olarak değilde ASCII olarak görüyorum.

Erkan Gench

diğer başlıktada aynı konu var sanırım oradan devam edelim
Zorluklar, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle oluşur. Henry Ford ----------- Ya Rabbi Filistin'deki ve dünyanın her tarafındaki Müslüman kardeşlerime yardım et.