Deepfreeze ve VitualBox hakkinda

Başlatan z, 24 Mart 2012, 14:17:01

z

Nekadar uygun bir durum bilmiyorum ama bilgisayarima deepfreeze programi yukleyecegim.

Nedenine gelince, deneme amacli bir suru ivir zivir program kuruyorum daha sonra bunlari kaldirsam bile artik birakiyorlar iclerinde trojan virus ve olabiliyor.

Sozkonusu pc'de nadiren proje de gelistiriyorum. Deepfreeze yuklemem durumunda proje dosyalarini surekli yedeklemem yada ayri bir disk, flash vs kullanmam gerekecek.

Bu programi onerirmisiniz? Goremedigim daha baska sikintilar varmi?

Yuklemek istersem temiz bir kopyayi nereden indirebilirim?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

OG

Ben önermiyorum, çökerttiği çok pc gördüm.
Image alma en sağlıklı yöntem sanıyorum.

Acronis tavsiye ederim.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

RcALTIN

KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

muhittin_kaplan

z

Önermeme sebebiniz nedir?

muhittin_kaplan

bir bakıyorsun pc hiç açılmıyor.
temiz bir img hepsinden iyi.

ayhani

En garantisi sanal pc kullanmak. Benim bilgisayarımda VMware var tüm denemelerimi merak ettiğim programı bunda deniyorum. Birde VirtualBox var o ücretsiz ama bir ara masaüstümdeki bir dosyayı sanal bilgisayara kopylayamayınca sinirlenip kaldırmıştım. VMware oldukça güzel tavsiye ederim.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

pisayisi

Şuan kullanmıyorum ancak ben deepfreeze 16 bilgisayarlı bir ağda kurmuştum antivirus kullanmadan dahi temiz bir sistem ve sorunsuz çalışma sağlamıştı.
Murat

t2

Alıntı yapılan: ayhani - 24 Mart 2012, 17:53:23
VirtualBox var o ücretsiz ama bir ara masaüstümdeki bir dosyayı sanal bilgisayara kopylayamayınca sinirlenip kaldırmıştım.

VirtualBox içinden normal sabit diskteki bir klasörü ayarlıyorsun. burası ortak klasör oluyor. VirtualBox ile görünmesini istediğin dosyaları buraya atıyorsun. istersen normal diskinin tamamını gösterebilirsin. yanisanal pcye dosya atamama diye bir sorun yok. Dosyan zaten orası ile paylaşımda oluyor.  Sanal windowsu önceki konumuna restore ettiysen bile paylaşım klasörün son haliyle kalır çünkü dışarıda.

ayhani

Alıntı yapılan: t2 - 24 Mart 2012, 18:51:57
VirtualBox içinden normal sabit diskteki bir klasörü ayarlıyorsun. burası ortak klasör oluyor. VirtualBox ile görünmesini istediğin dosyaları buraya atıyorsun. istersen normal diskinin tamamını gösterebilirsin. yanisanal pcye dosya atamama diye bir sorun yok. Dosyan zaten orası ile paylaşımda oluyor.  Sanal windowsu önceki konumuna restore ettiysen bile paylaşım klasörün son haliyle kalır çünkü dışarıda.

Bunu bilmiyordum. Bilgi için teşekkür ederim. VMwarede sürüle bırak ile istediğim dosyayı kopyaladığım için onu kullnamaya başlamıştım.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

z

Virtualbox'ı hep duyarım fakat hiç ilgilenmedim.

Bu program ne işime yarar?

t2

Windows icinde  başka windowslar çalıştirir. Progrm kurup denemek icin ideal. Diger windowslar bir pencerede calisir.  Anlik goruntu kaydeder kolayca onceki haline donersin. İmaj almakla ugrasilmaz. 

z

Hız konusunda ne soyleyebilirsin?

Makinam çok güçlü bir şey değil. Kurarsam kolayca kaldırabilirmiyim?

t2

evet kolayca kaldırırsın. hızı da çok iyi. sanal  windowsun açılıp kapanması da süper oluyor. bunun diski de sanal oluyor. mesela 10Gb disk ayarladın. gerçekten 10GB doldurmadıysan o kadar yer kaplamıyor ne kadar yüklediysen o kadar kaplıyor. 

virtualbox az yer kaplar hemen indirip deneyebilirsiniz.  öncelikle sanal işletimsistemine ne kuracaksınız diye size yardımcı olacak. windows xp cdsinden hemen xp kurabilirsiniz.  hatta dışarıdakisanal xp sürücünüzden sanal diske sanal olarak takıp kurarsınız.

kurma işi bitince quest eklentilerini demutlaka kurun. dışarıdaki farenin hemen içeriye geçmesinisağlıyor yoksa fareniz içeride hapsolup kalır dışarı çıkması için kısayol tuşuna  basmak gerekir.

https://www.virtualbox.org/wiki/Screenshots

z

Kurulum devam ederken tamamen yabancisi oldugum bu yapi hakkinda bazi sorularim var.

Sanal XP kurdugumda gercek PC yi kapatip acinca bu sanal XP kalacakmi yoksa sanal PC ye ihtiyacim oldugunda yeni bastan XP mi yukleyecegim?

Internetle her turlu bilgi alisverisini sadece ve sadece virtual PC yapsin gercek PC hic bir sekilde internete baglanmasin deme sansim varmi?

Mouse icin Quest eklentisi nereden indirilecek?