Demiri yapay mıknatıs yapma içeride>>

Başlatan ziyaretci, 27 Mart 2012, 01:12:12

yas

Maxim e katılıyorum. Maxim in tepkisi kesinlikle bilgiyi küçümsemek değil. İleri gidileceği yerde günden güne geri gitmekteyiz. Elimde 80 li yıllardan kalma elektor dergileri var. Dergiler Z80 ile yapılmış dijital saat uygulamaları var derleyici olmadan direk hex dosya yazılarak yapılmış projeler var. Laboratuar için bir çok test ekipmanı uygulamaları bunlar bu yayınlar almanya kaynaklı ama bu yayınları takip ederek hayata geçirenler var aramızda 1.2 ghz counter bile var projeler arasında. Bu dergilere sahip olmak için ne taklalar atardım eski yıl yayınlarına veya kullanılmış ikinci el dergilere avuç dolusu para basanlar vardı benim gibi. Şimdi ise elimizin altında internet gibi nimet var anlatım kalitesi çok yüksek görsel materyaller(flash, video vs) var. Ama ne kadar acı bir durumdur ki çivini mıknatıslandığına şaşıranlarda var. Evet bu da bilmeyenler için önemli birşey ama en azından bu bilgiyi paylaşan arkadaş bu platformun hangi düzeye hitap ettiğini az çok idrak etmesi lazım ve davranışında ısrarcı olmaması gerekir diye düşünüyorum. Şimdi ben çıkıp  desem ki "2x2=4" ediyormuş arkadaşlar kesin %100 doğruymuş desem buda bir bilgi o zaman belki buda birini işine yarar bunu da silmeyin o zaman. Benim nazarımda bu paylaşımın seviyesi ile benim 2x2 örneğim aynı seviyede. Bu tarz başlıklar şişerek formun gereksiz derecede şişmesine sebep vermekte.

Sadece ilginç bir şekilde pwm.c arkadaşın magnetic/demagnetic paylaşımı ilgi gördü demek ki kısmette bu varmış :D