Yeni Osiloskop Aldım :)

Başlatan elektroacemi, 03 Nisan 2012, 17:42:03

elektroacemi

Arkadaşlar Çin malı digital osiloskop araştırıyordum...
U-nit ve Rigolden birini alacaktım, NETES Çin mallarıyla yarışmak için yeni bir marka getirmiş. Netes e güvenip aldım...

http://www.netes.com.tr/urundetay.asp?id=1168

Şimdilik sadece kare dalga ve AC ölçtüm...

Osiloskoptan çok anlamam, iyi si kötüsü nasıl anlaşılır bilmiyorum ama bu ürün Rigol ve U-nit ten ucuz bilginiz olsun...

sakkan

Hayırlı olsun. Kaça aldın ayıptır sorması?

elektroacemi

muhittin_kaplan

Alıntı YapNETES Çin mallarıyla yarışmak için yeni bir marka getirmiş
bu çin değil mi ?

EMG81

Bu scop un 100- 150 mhz lik versionları varmı ? Varsa fiyatları nedir?

HeCToR

hayırlı olsun güle güle kullan :)
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

Elektroemre

Hayırlı olsun :)

Darısı başımıza,
nasıl kullanıcı memnuniyeti?
Birkaç çin malı cihaz kullanma fırsatım oldu ama insan kalitesizliği anlıyor bariz.
Tepkileri vs.

elektroacemi

Alıntı yapılan: Elektroemre - 03 Nisan 2012, 21:19:11
Hayırlı olsun :)

Darısı başımıza,
nasıl kullanıcı memnuniyeti?
Birkaç çin malı cihaz kullanma fırsatım oldu ama insan kalitesizliği anlıyor bariz.
Tepkileri vs.

Daha bugun geldi pek kullanma şansım olmadı. Şunu fark ettim digitallerde normal mi bilmiyorum ama, probu işaret aldığım yerden çektiğim zaman yarım saniyeden daha kısa (belli belirsiz) bir süre daha ekranda sinyan işareti görünüyor...

umberto

Osiloskop, ortalama alma da kalmış olabilir.

elektroacemi

Alıntı yapılan: EMG81 - 03 Nisan 2012, 21:08:23
Bu scop un 100- 150 mhz lik versionları varmı ? Varsa fiyatları nedir?

100 Mhz si var, yanlış hatırlamıyorsam 500 $ + KDV civarındaydı.... ama emin değilim

yas

Güle güle kullan. Benimde aklımda ATTEN ADS1202 modeli var 200MHz lik. Biraz pahallı belki 100 MHz lik olanı alabilirim.
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-test-olcum-cihazi-pazarliksiz-sifir-atten-ads1102cal-wide-screen-100mhz-72263481/detay
Burada 100 MHz lik için 950 TL istenmiş, ebay üzerinde 279$ dolara kadar var Türkiye adres teslim fiyatı 380$ civarında ama gümrüğe takılma durumu beni düşündürmekte.