eBay-AliExpress'ten alınan komponentler orjinal olmayabilir mi?

Başlatan lordsandman, 12 Nisan 2012, 01:25:24

lordsandman

Selamlar,
Özellikle çinden alışveriş konusunda çok önyargılıyım, çok kazıklarını yedim fakat biyerde el mahkum kalıyor. Belli başlı tedarikçilerde bulunmayan üretimden dahi kalkmış malzemeler eBay, AliExpress gibi sitelerde bol miktarda ve çok uygun fiyatlara bulunabiliryor. bu da bana şüpheli geliyor açıkçası, satışın tamamen fason olabilir normal derim biyerde. Fakat asıl merak ettiğim gönderilen malzemenin orjinal olmama gibi bir olasılığı var mı? Örneğin bir entegre alırım paketi kılıfı etiketi herşeyi doğrudur ama orjinalinden alakasız birşey olabilir mi? veya klonu falan da mı oluyor entegrelerin?

Aradığım entegre :)
http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=mc1466l&_sacat=0&_odkw=mc1466&_osacat=0

bildiğim bu malzeme pahalı ama 10 dolara istediğin kadar yazıyor

Maxim

tabiki sahte olabilir ohhoo neler oluyor neler

bu arada verdiğin linkteki bazı entegreler "Seller refurbished"
enteresan geldi, refurbish hatası düzeltilmiş, tamir edilmiş manasında kullanılır
en basitinden used yani kullanılmışta dememişler
zaten yeni entegre olsaydı new yazardı

lordsandman

Alıntı yapılan: Maxim - 12 Nisan 2012, 08:35:48
tabiki sahte olabilir ohhoo neler oluyor neler

bu arada verdiğin linkteki bazı entegreler "Seller refurbished"
enteresan geldi, refurbish hatası düzeltilmiş, tamir edilmiş manasında kullanılır
en basitinden used yani kullanılmışta dememişler
zaten yeni entegre olsaydı new yazardı

vay arkadaş! bu çinliler fason entegre de mi üretiyorlar. neye güveneceyiz artık?
bu entegreyi nereden bulabilirim?

bymrz

Çinliler malzeme satarken ürünün tarihini ve orjinal olup olmadığını söylüyorlar genelde. Ya da söylemeseler de sizin fiyatları bilip, orjinal olup olamayacağını anlamanız lazım. Mesela ben bir satıcıdan mal isterken "new and original" mi olacak diye soruyor. Ama gelen mal new ve original mi orasını bilemiyoruz tabi  ;D