NXP ARM Cortex Semineri - 17/18 Nisan 2012 - ARROW Elektronik

Başlatan fatihinanc, 12 Nisan 2012, 22:02:11

fatihinanc

17 Nisan'da İstanbul'da ve 18 Nisan'da Ankara'da gerçekleştirilecek olan NXP ARM Cortex Seminerinde, yeni nesil ARM işlemcilerin ve çeşitli uygulama örnekleri gerçekleştirilecek ve ürünlere yönelik canlı demonstrasyonlar sunulacaktır.

0.37 Euro* 'dan başlayan çok cazip fiyatlara sahip modellerden, ARM cortex M4 & M0 Dual Core (DSP capability, up to 204 MHz, up to 1 MB flash, up to 264 KB SRAM) modellere kadar, konunun uzmanları ile tanışıp bilgi alma, çeşitli sürpriz hediyeler ve geliştirme kitlerine yönelik %50'ye varan ciddi indirimler kazanma fırsatını kaçırmayacağınıza inanıyoruz.

Seminer dili İngilizcedir.

İSTANBUL
Radisson Blu Conference & Airport Hotel, Istanbul
E-5 Karayolu (yanyol) No: 20
34295 K. Çekmece
Tel : 0 212 411 38 38

ANKARA
CROWN PLAZA Hotel
Mevlana Bulvarı No:2,  Akköprü, Ankara   
Tel: +90 312 303 00 00
Ulasim krokisi icin:   http://www.cpankara.com.tr/resim_view.php?resim=images/harita.jpg

Katılım ücretsizdir, ancak kayıt yaptırmanız önemle rica olunur. Kayıt – rezervasyon için eduzgit@arroweurope.com adresine email ile başvurabilirsiniz. Bilgi almak için 0.216. 680 4610 nolu telefondan Emriye Düzgit ile görüşebilirsiniz.

* LPC1110FD20,529 kodlu NXP ürünü Arm Cortex M0 işlemci icin, 10K adetlik siparişlerde geçerli Türkiye teslim fiyat.

Son olarak bir ayrıntıyı da ben belirtmek istiyorum arkadaşlar: Bu seminerde NXP'nin yeni çıkardığı DIP kılıf Cortex M0 MCU ları da ayrıntılı olarak tanıtılacak. Elinde LPCXpresso olan arkadaşlar bu çipi doğrudan SWD ile programlayabilirler.

AGENDA:

08:30 - 09:30 Registration, welcome

09:30 - 09:40 ARROW & NXP Introduction, Selim Dilmac, Ebrar Kurt

09:40 – 11:00 ARM Cortex products M3 (Complete MCU w/USB, Ethernet, CAN, LCD Driver), M0, Massimo Incerti

11:00 – 11:15 Coffee break

11:15 -  12:30 ARM Cortex products M4 (Dual core, DSP capability), Dev. Tools, Ecosystem, Massimo Incerti

12:30 – 13:30 Lunch break

13:30 – 14:00 ORYX Board, Ultra low power design example, Patrick Delmer

14:00 – 14:45 Bipolar Power Products, Ceyda Akbay

14:45 – 15:00 Coffee break

15:00 – 15:30 RFID Products, Selim Dilmac

15:30 – 16:00 Wrap up & Lottery, Selim Dilmac, Ebrar Kurt, Patrick Delmer
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

MC_Skywalker

bugün arkdaş ile üzerinde konuşıyorduk. Aldığı duyumu aktarmıştı gidelim demişti.
İstanbulda bekliyorken Ankara da yapıldı. Umarım İstanbulda da olur.

fatihinanc

Bu arada İstanbul'da Salı günü yani 17 Nisan'da yapılacak. Fakat nerede yapılacağını bilmiyorum. Öğrenince başlığı tekrar güncelleyeceğim.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

fatihinanc

pisayisi

Evet yutdışında uygulanan seminerlerde seminer notlarına bakıyorsun 15 sayfayı kavramak için belki o kiti eline alıp günlerce uğraşman gerekebiliyor. Seminerlerde katılımcılara Kit hediye ediyorlar bord üzerinde uygulamalar gösteriliyor. Havada kalmıyor hiç birşey, bizim ülkede uyguladıkları ise pazarlamacı mantığı ile reklamasyon yapmak başka birşey değil, Türkiyeyi bu konuda yazılım geliştirip ürün çıkaracak potansiyelde görmüyorlar...
Murat

sakkan

Alıntı yapılan: gerbay - 13 Nisan 2012, 10:46:23
Boş vakti olanlar gidebilir. Adamlar ürün tanıtıyor, ondan sonra da bir daha ilgilenmiyor.. stm32f4 olayını da hatırlatırım size..

önceki yıl gitmiştim.. olay tamamen geyik..

Bir de yüzde 50 indirim olayı da yalandı heralde.

Okan AKÇA

evet bi aralar bende katılmak istemiştim rakamı duyunca ohaaa dedim hem adamların ürünlerini kullanalım hemde egitimine para verelim yok 3 kuruşa 5 köfte işlerine gelirse microchip bedava destek veriyor neden başka kanallara başvurayımki.

mozkan87

fatihinanc

Ben katılmayı isterdim ama sınavlar nedeniyle katılamayacağım maalesef. Yoksa merak etmiyorum değil....

MC_Skywalker

İş yoğunluğunda seminere katılamadım. Katınlan arkadaşlar izlenimlerini paylaşa bilirim mi?

mcan

Bi ara ankara'da microchip seminerine gitmiştim , biri bana broşür okuyormuş gibi geldi ve verecekleri kiti 3 ay sonra verebildiler...belkide seminer kavramını tam olrak bilemediğim için ben yanlış yorumluyorumdur.

NecroCapo

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 18 Nisan 2012, 10:37:26
İş yoğunluğunda seminere katılamadım. Katınlan arkadaşlar izlenimlerini paylaşa bilirim mi?

NXP'nin Cortex M0, M3 ve M4 ürünleri tanıtıldı, hangi işlemcilerde USB,Can bus, TFT driver var vs.
Cortex M3 - M4 arası farklar, ne zaman cortex M4 kullanılmalı.
Cortex M4 Dual Core nasıl çalıştığı & kullanıldığı.
ORYX Board'un tanıtımı & seminere katılanlara 15 € dan satın alma imkanı
Seminere katılanlara LPCExpresso boardlarında indirimler vardı.
Arrow'un yeni RFID ürünleri
NXP'nin Mosfet, Triyac, Power Diode vs. ürünlerinin olduğu, ilerleyen günlerde IGBT pazarına girecekleri vs.

buzkırıcı

Benim ilk seminerimdi. Gayet güzeldi. Arkadaşın dediği konular anlatıldı. Cortex M3-M4 ü anlatan abimiz beni baya uyuttu :)
İmza Atmayı bilmem Parnak Bassam olur mu?