Xilinx ISE 13.4 "Check Syntax" sorunu

Başlatan yamak, 23 Nisan 2012, 19:51:57

yamak

Ubuntuya Xilinx 13.4 kurdum check syntax a tıkladığımda eğer hata varsa hataları gösteriyo ama hata yoksa(yani bana göre yok) yine de sanki hata varmış gibi check syntax ın yanına çarpı işareti koyuyo. Bu sorun sadece bende mi var yoksa ISE de mi problem. Sentezleme,implement işlemlerini sorunsuz yapıyo ama onlar sorunsuz olmasına rağmen syntax hatası varmış gibi çarpı koyuyo. Böyle bi sorunla karşılaşan oldu mu?

kralsam

Ben bir kaç ay önce ubuntu da ISE 13.1 ile deneme yapmıştım öyle bir hata yoktu. Modelsim ile falan compile etsene bir de. Kolay gelsin.

yamak

13.4 kullanıyorum. Galiba ise de bi sorun var çünkü isim'de gayet güzel bi şekilde simüle ediyo. Eğer gerçekten syntax hatası olsaydı sorun çıkardı.

kralsam

İstersen Türkçe karakter sorununu araştır. Öyle bir sorun olabilir. MATLAB da oluyordu mesela..

@Düzeltme: Türkçe karakterden kastım işletim sistemi dili idi.

yamak

Türkçe karakter sorunu derken neyi kastediyonuz?

pic365

13.4'te karşılaşmadım ama 13.3'te o işaretlerle ilgili bazı sorunlar vardı. Örneğin yapılan işlemin yanında hiçbir işaret görünmüyordu. Büyük olasılıkla ISE'de bir hata var.

yamak

Bir de bi sorum daha olacaktı. Ubuntuda ISE için masaüstü kısayolu oluşturabiliyoz mu?Her açacağım zaman uç birim daha önce yazılmış olan bi scripti çalıştırmam gerekiyo. Normalde masaüstüne sağ tıklayıp betiklerden diğer uygulamalar için kısayol oluşturuyorum ama ISE İçin yapamadım.Bir sorum daha olacaktı mesela şu an bi problem çıktı ise de kaldırıp yeniden kurmak istiyorum. Ububtuda bunnu nasıl yapacam.