mikroC ve PIC18F4550 kitabımız hakkında

Başlatan kemalserkan, 26 Nisan 2012, 09:10:04

Mr.Java

Alıntı yapılan: djmalan - 10 Mart 2013, 21:40:08
Mikroelektronikanın programı'nı satan firma eğitim konusunda hiç yardımcı olmadı,biz satarız gerisi umrumuzda değil havasındalar ve program konusunda hiç bilgileri yok.

Kitap falan işi güzelde ,bu iş kitap ile veya promram satıcı ile olmuyor ,
ANKARA da mikroC nin eğitimini verecek bir babayiğit arıyorum .Bana bütün kütüphaneleri öğretmesi önemli değil Programın ana mantığını iyi bir şekilde öğretsin yeter,bu arada C hiç bilmiyorum ama internetteki dersler dahil inceledim ve fikir sahibi oldum.

Sen önce bir C'yi öğren gerisi gelir.Kütüphanede oluşturursun kütüphanenide yazarsın üstelik paranda cebinde kalır.

djmalan

Aslında C umrumda değil Proton+ASM herişimi çözüyor ama Proton la başım belada  hatalı derliyor ,C iyi diyorlar o yüzden şeyettiydim.Ama C kitapla öğrenilmiyoki ezberle olmaz bu iş,mantıgını öğreten bir hoca gerek...

carirt

Alıntı yapılan: djmalan - 10 Mart 2013, 23:38:24
Aslında C umrumda değil Proton+ASM herişimi çözüyor ama Proton la başım belada  hatalı derliyor ,C iyi diyorlar o yüzden şeyettiydim.Ama C kitapla öğrenilmiyoki ezberle olmaz bu iş,mantıgını öğreten bir hoca gerek...

ben kendi kendime kimseden yardım almadan kitaptan öğrendim

mesaj birleştirme:: 11 Mart 2013, 00:17:20

şu an c dilini tam olarak biliyorum

уυѕυƒ уαηмαz ..

serkan hocam hayırlı olsun ögrenciniz yusuf yanmaz .

Mr.Java

Alıntı yapılan: djmalan - 10 Mart 2013, 23:38:24

Hocada sana kitaptan okuyacak merak etme. C'ye geçme zorunluluğu diye birşey yok.Hangisi kolaysa hangisi işine geliyorsa o.ASM'ye tam hakimsen ne ala ?

kemalserkan

Kitabın yeni baskısında ek olarak RTOS bölümünü girdik. Bu bölümü bu kitaba koyup koymamak konusunda çok kararsız kaldık ama bu konunun bu kitabın konusu olduğuna karar verdik ve koyduk, çünkü yeni yazdığımız kitap uygulama-proje ağırlıklı bir kitap ve RTOS buna pek uymuyordu. RTOS hakkında Türkçe kaynak olmadığı için kitaba koyduk. Önceki baskıyı alan arkadaşların gösterdikleri anlayıştan ötürü teşekkür ederiz.

dijital74

Ben anlamam eski kitabı veririm , yeni baskıyı isterim ...  ;D

Mr.Java

Tamam eyvallah yazdınız,çizdiniz iyice tanıttınız,bu kadar emek verdiniz ürüne de, hoca nerede bu kitap ? 2013'e girdiğimizden beri hep vaaterlerde bulundunuz hatta arm bile çıkacak dediniz fakat ben piyasada göremedim halen kitabı.

kemalserkan

Alıntı yapılan: Fkarizmatik - 03 Nisan 2013, 21:20:16
Tamam eyvallah yazdınız,çizdiniz iyice tanıttınız,bu kadar emek verdiniz ürüne de, hoca nerede bu kitap ? 2013'e girdiğimizden beri hep vaaterlerde bulundunuz hatta arm bile çıkacak dediniz fakat ben piyasada göremedim halen kitabı.
hangi kitap hocam?  arm vaadinde bulunmadım ben ama,başka biriyle karıştırdın herhalde.yeni bir kitap yazıyoruz ama o da ancak kasım aralık gibi biter gibi. burada bahsi geçen kitap ise nisan 2012 den beri satılıyor zaten.

LukeSkywalker

ARM kitabı ile ilgili Altas ile görüşme aşamasındayız.

carirt

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 04 Nisan 2013, 14:04:07
ARM kitabı ile ilgili Altas ile görüşme aşamasındayız.

sizmi yazıcaksınız?

LukeSkywalker

carirt

aslında ben mikroc pro for pic32 ve pic32 konusunda uzmanlaştım pic32 ile ilgili kitap yazacak bilgiye fazlasıyla sahibim ama ticaret piyasasındayım o kadar uğraştığım şeyleri millete dağıtamam kim olsa dağıtmaz

CoşkuN

Alıntı yapılan: carirt - 04 Nisan 2013, 16:20:17
aslında ben mikroc pro for pic32 ve pic32 konusunda uzmanlaştım pic32 ile ilgili kitap yazacak bilgiye fazlasıyla sahibim ama ticaret piyasasındayım o kadar uğraştığım şeyleri millete dağıtamam kim olsa dağıtmaz
Yıllardır kimse dağıtmadığı için bugün oldukça zengin bir elektronik piyasamız var zaten.
Yurtdışında ne kodlar ve projeler var açık açık ortalarda ama buna rağmen milyon dolar kazanan şirketler var.

Bu çelişkileri anlayamıyorum, anlayan varsa anlatsın...

Mr.Java

Alıntı yapılan: carirt - 04 Nisan 2013, 16:20:17

Kitap yazanların hepsi yazdıkları için karton topluyor  şuan zaten.Çokta pişmanlar,"Ben niye bildiklerimi anlattım" diye.Yorumsuz...

Kimse sizden yaptığınız proje veya herneyse istemez.Zaten piyasa kitaplarıda bu şekilde.Ya help menüsünü Türkçe yaparlar,içerisinde ki temp değişkenini sıcaklık diye tanımlar 2,3 tanede örnek koyar satarlar.

Yukarıdaki arkadaşa tamamen katılıyorum.Yurtdışında adamlar öyle kodlar paylaşıyor ki...

Bizim türk milletiyse bırak kodları daha derleyici hakkında bilgi vermeye bile çekinmediği gibi ben anlatmam bildiğimi diye de paylaşım forumlarında yorum yazarlar hangi mantıksa ? yazık....

Allahın izniyle çindeki 16-32bit setim gelsin çözeyim,tüm kodları ben pdf haline getirip koyacağım ücretsiz siteye burada sözünüde veriyorum.Sırf ülkemin insanlarına bir damla yararım olur da üretken bir toplum olma yolunda minicik bir adım atmış olurum inşallah..