mikroC ve PIC18F4550 kitabımız hakkında

Başlatan kemalserkan, 26 Nisan 2012, 09:10:04

carirt

Alıntı yapılan: Fkarizmatik - 05 Nisan 2013, 08:55:00
Kitap yazanların hepsi yazdıkları için karton topluyor  şuan zaten.Çokta pişmanlar,"Ben niye bildiklerimi anlattım" diye.Yorumsuz...

Kimse sizden yaptığınız proje veya herneyse istemez.Zaten piyasa kitaplarıda bu şekilde.Ya help menüsünü Türkçe yaparlar,içerisinde ki temp değişkenini sıcaklık diye tanımlar 2,3 tanede örnek koyar satarlar.

Yukarıdaki arkadaşa tamamen katılıyorum.Yurtdışında adamlar öyle kodlar paylaşıyor ki...

Bizim türk milletiyse bırak kodları daha derleyici hakkında bilgi vermeye bile çekinmediği gibi ben anlatmam bildiğimi diye de paylaşım forumlarında yorum yazarlar hangi mantıksa ? yazık....

Allahın izniyle çindeki 16-32bit setim gelsin çözeyim,tüm kodları ben pdf haline getirip koyacağım ücretsiz siteye burada sözünüde veriyorum.Sırf ülkemin insanlarına bir damla yararım olur da üretken bir toplum olma yolunda minicik bir adım atmış olurum inşallah..

senin geliştirme bordu stoklarda bence al

http://www.elektrovadi.com/Easy-PIC-Fusion,PR-1472.html

http://www.elektrovadi.com/dsPIC33FJ256GP710A-MCU-MODUL-FOR-FUSION,PR-1475.html

Mr.Java

Biz boardı aldık geliyor bile kaygısız ol sen.  8)

O boarda da deli değilim o kadar para verecek kadar.

İyi forumlar..

carirt

Mr.Java

Doğrudur açık arttırma ile aldım 55 dolara kaldı bana kargo dahil.Sizinkide hayırlı olsun.

a.zorba

kitabda geçen ornekleri win8 64 bitde çalışıyormu ?
xp de çalışdırdıgım devreler win8 64 bit de yeniden derlememe ragmen haberleşme kurmuyor,
HID termınalde pic in veri gönderdigini ğörebiliyorum.
acaba nerede hata yapıyorum . (UsbLibrary.dll)  yi  yeniden gösteriyorum .

benim aklıma gelen UsbLibrary.dll  64 bit e uyumlu değil .
32 bit win8 de sorun yok .

Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

kemalserkan

Alıntı yapılan: a.zorba - 14 Nisan 2013, 18:05:48
kitabda geçen ornekleri win8 64 bitde çalışıyormu ?
xp de çalışdırdıgım devreler win8 64 bit de yeniden derlememe ragmen haberleşme kurmuyor,
HID termınalde pic in veri gönderdigini ğörebiliyorum.
acaba nerede hata yapıyorum . (UsbLibrary.dll)  yi  yeniden gösteriyorum .

benim aklıma gelen UsbLibrary.dll  64 bit e uyumlu değil .
32 bit win8 de sorun yok .
64 bit işletim sistemlerine uygun hale getirdik altaşın sitesinden paylaşıma açılacak. Umarım faydalı olur herkese.

huba84

Serkan Hocam ben sizin kitabınızı alıp inceledim örnekleri yaptım. Fakat küçük bir kaç sorunla karşılaştım. Özellikle USB ile DS18B20 uygulamasında. Bu uygulama usbden veri göndermiyor hocam. 0065 gibi bir değer gösteriyor. Mikroc de help sayfalarında kesme ile onewire protokolü kullanılmaz diyor. Yardımcı olabilir misiniz. siz nasıl çalıştırdınız acaba ? çünkü mikroc den tekrar basic veya paskala dönmek istemiyorum..:)

iyi çalışmalar Hocam..

kemalserkan

Hocam uygulama çalışıyor, muhakkak bir yerlerde dikkatinizden kaçan bir şey vardır. Biraz sonra yazacaklarım sizin hakkınızda değil hocam, yanlış anlamanızı istemem.

mesaj birleştirme:: 27 Nisan 2013, 14:19:15

Ben 1980 doğumluyum, benim yaş grubumdakiler özel televizyonlarla ilkokula başladıktan sonra tanıştılar. Her gün düzenli ev ödevi yapmaya alışkın bir nesildik ve ödev konularını bulurken babalarımızın gazetelerden aldığı meydan larousse, büyük britannica gibi salondaki vitrinlerin baş köşelerinde yer alan bilgi kaynaklarından faydalanırdık. Bulamazsak şehir ya da ilçe kütüphanelerine gider SIFIRDAN  o bilgiyi KİTAPLARDAN elde ederdik. Ailelerimiz tarafından sürekli olarak okumamız ve araştırmamız yönünde teşvik edilirdik. Özel televizyonlar açıldıktan ilkokula başlayan nesillerdeyse bu anlayış değişmeye başladı, internette gelmişti artık KİTAPLARA gerek yoktu, bir bilgiye ulaşmak istiyorsan herşeyi sana başkası hazır vermek zorundaydı, KİTAP neydi ki? KİTABIN  içinde o bilginin olması önemli değildi internette bir KİTABIN içindeki herhangi bir bilgiyi paylaştın mı o bilginin kullanımını da KİTAPTA yazmasına rağmen vermek zorundaydın, bunun hesabını sana sorarlardı, hem güzel kardeşim herkes KİTAP okumak zorunda mıydı, bu eziyete gerek var mıydı? KİTABIN içindeki bilgiyi sonuna kadar vermeliydin, araştırmaya, öğrenmeye gerek yoktu ki!! Herşey kullanıma hazır sana gelmeliydi KİTAP mı alacaktı şimdi, birde okumak zorunda kalacaktı, çok zor işlerdi bunlar.

NOT : Buradan anlamadıkları kısımları bize soran arkadaşlar lütfen alınmasın, bu yazdıklarım size dönük değil, sizi kastetmiyorum. Bu yazdıklarım cahil olduğunu düşündüğüm kişilere, her bilgiyi hazır bir şekilde bekleyenlere, tembellere, uğraşmak istemeyen, terbiyesizlik yapanlara, kim alınırsa artık

keskin12

meraba arkadaslar 16f877a ya yazılım atmaya çalışıyorum exprog ile ama programlama basarısız ox00002 hatası verıyor neden olabılr bilgisi olan var mı

huba84

Serkan hocam, Sorunumu dikkate aldığınız için teşekkürler. fakat Milrocnin help dosyasında şu şekilde birşey yazmakta.
Important :
Oscillator frequency Fosc needs to be at least 4MHz in order to use the routines with Dallas digital thermometers.
This library implements time-based activities, so interrupts need to be disabled when using OneWire library.

Burada one-wire protokolü kullanıldığında kesmeler iptal edilmedi diyor ki usb yi kesme ile yapmışsınız hocam siz kitapta. Bu proje benim için önemli hocam. Çok araştırma yaptım. Hatta  help dosyasında ki one-wire örneğinde hata var  sensör - değer geçtikten sonra + olsa bile - silinmiyor. Ufak bir ELSE yi unutmuşlar.   

hikko

Merhaba.
Bende ayni sorunla karsilastim, B Portu ledlerini Acik tutarsan sorun kalmiyor.

Kolay gelsin.

huba84

Hikmet hocam tam olarak anlayamadım kusura bakmayın. B portu ledlerini açık bırakmak işlemi derken tam olarak neyi kastettiniz. Ve bu bize ne gibi bir yardımda bulunuyor. Ben sorunu Usb_Polling_Proc(); ile acaba çözebilirmiyiz diye araştırmalara başladım. Bu konuda da yardımcı olabileceğiniz noktalar varsa sevinirim hocam.

İyi çalışmalar. Teşekkürler.

LukeSkywalker

Yeni baskıda umarım sd/mmc kart konusundaki hataları düzeltirsiniz.
Saygılar.